Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800

Epson Stylus Color 800 to szybka i wszechstronna drukarka, która wyposażona jest w arkusz danych serwisowych. Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800 zawiera szczegółowe informacje dotyczące drukarki i jej opcji, w tym jej specyfikacji, części potrzebnych do konserwacji, instrukcji konfiguracji i innych informacji technicznych. Arkusz danych serwisowych jest przydatny dla osób, które chcą w pełni wykorzystać możliwości drukarki, a także dla osób, które chcą znaleźć rozwiązanie problemów technicznych związanych z drukarką. Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800 jest dostępny na stronie internetowej producenta i można go łatwo pobrać i wydrukować.

Ostatnia aktualizacja: Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800

Epson to potentat wśród producentów drukarek, kserokopiarek i projektorów. Nie wszyscy wiedzą, że Epson jest własnością jednego z największych producentów zegarków elektronicznych na świecie - firmy Seiko. Założona w 1942 roku firma znana była pod nazwą Daiwa Kogyo i była zalążkiem tak Epsona jak i Seiko. Gdy marka stała się oficjalnym producentem czasomierzy sportowych na potrzeby olimpiady w 1964 okazało się, że organizator potrzebuje stoperów z możliwością wydruku. Tak właśnie zaczęła się przygoda marki z urządzeniami biurowymi.

W 1975 roku pojawiła się marka Epson. W 1978 roku świat dzienny ujrzała legendarna drukarka TX-80 przeznaczona do użytku z równie legendarnym komputerem Commodore PET.  Rok później Epson został najpopularniejszym producentem drukarek w USA. Od tamtej pory jest jednym z liderów rynku urządzeń biurowych i nie tylko.

W dziale download znajdziecie sterowniki do tak popularnych linii modelowych jak "Stylus", "Action Laser" i wielu innych.

Współczesne urządzenia drukujące sprawiają zdecydowanie mniej problemów niż ich poprzednie generacje, oferowane kilka lat temu. Nie ma jednak elektroniki doskonałej i nawet najwyższej klasy drukarka może odmówić posłuszeństwa. Nie oznacza to, że urządzenie od razu trzeba wysyłać do autoryzowanego serwisu. W wielu pozornie krytycznych sytuacjach pomoże reset, czyli przywrócenie sprzętu do predefiniowanych ustawień fabrycznych.

O ile nowoczesne drukarki cechują się dużą niezawodnością, to nie można jednoznacznie stwierdzić, że są pozbawione wad. W większości przypadków (choć nie jest to regułą), problemy pojawiają się w następstwie intensywnej eksploatacji – mocno obciążone urządzenie może w końcu powiedzieć “stop”. W takiej sytuacji, twardy reset może okazać się skutecznym lekarstwem na trapiące drukarkę bolączki.

W jakich sytuacjach trzeba wykonać reset drukarki?

W jakich sytuacjach pomoże resetowanie urządzenia? Większość z nich ma związek z wystąpieniem kodu błędu o nieznanym pochodzeniu. Może się zdarzyć, że wyświetlony zostanie komunikat o zaciętym papierze, mimo że w rolkach nie pozostał nawet skrawek arkusza. To samo dotyczy tuszu i tonera – bywa tak, że drukarka podaje informację o pustym kartridżu lub kasecie, mimo że zasobnik wciąż jeszcze nie musi być wymieniany. W innych sytuacjach, kartridż nie jest wykrywany wcale lub drukarka “widzi go” w niewłaściwym gnieździe. Użytkownicy drukarek mogą spotkać się też z problemem tuż po wymianie pojemnika – mimo poprawnego zainstalowania kasety lub kartridża, urządzenie nie resetuje wskazań dotyczących poziomu tonera/tuszu. W takiej sytuacji, mamy do czynienia z błędem kasowania pamięci wewnętrznej. Do wykonania procedury resetu może też skłonić komunikat o wystąpieniu błędu po przełożeniu kartridża z innej drukarki.

Zanim wykonasz reset

W niektórych z wyżej wymienionych przypadków, przed wykonaniem twardego resetu warto sięgnąć po “mniej drastyczne” metody. Przykładowo, gdy problem dotyczy poziomu atramentu, często rozwiązuje go reset pamięci wewnętrznej. Komunikat o błędzie wywołany podmianą zasobnika najczęściej zostaje skasowany po wyłączeniu funkcji ochrony kartridża. Tymczasowe problemy komunikacyjne na linii komputer-drukarka można też spróbować usunąć, odłączając urządzenie na kilka minut od gniazdka elektrycznego (jeżeli urządzenie pracuje w sieci i jest z nią połączone za pośrednictwem kabla Ethernet, należy go odłączyć).

Jeżeli to nie pomoże, pozostaje nam procedura twardego resetu. Poniżej przedstawiamy instrukcję przywracania ustawień fabrycznych w drukarkach najpopularniejszych producentów. Zaznaczamy, że poszczególne kroki mogą różnić się w przypadku niektórych modeli.

Jak zresetować drukarkę HP?

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce HP, postępuj według poniższych kroków:

 • Upewnij się, że drukarka jest włączona.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.
 • Nie puszczając poprzedniego, naciśnij i przytrzymaj przycisk ANULUJ.
 • Przytrzymaj oba przyciski przez ok. 3-4 sekundy.
 • Puść przycisk ANULUJ.
 • Po ok. 3 sekundach puść przycisk zasilania.

Jak zresetować drukarkę Epson?

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce Epson, postępuj według poniższych kroków:

 • Odłącz kabel sieciowy i wszystkie kable łączące drukarkę z komputerem, ponownie podłącz kabel sieciowy.
 • Upewnij się, że drukarka jest wyłączona.
 • Naciśnij jednocześnie przyciski TUSZ i PAPIER.
 • Gdy kontrolka przy PAPIERZE zacznie migać, zwolnij oba przyciski, a następnie natychmiast naciśnij przycisk TUSZ.
 • Przytrzymaj przycisk TUSZ przez ok. 10 sekund.
 • Po jego zwolnieniu, diody powinny wrócić do normalnego stanu.
 • Jak zresetować drukarkę Canon?

  Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce Canon, postępuj według poniższych kroków:

 • Wyłącz urządzenie.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk STOP.
 • Odczekaj 2-3 sekundy i nie puszczając poprzedniego, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.
 • Przytrzymuj oba przyciski przez ok. 2-3 sekundy.
 • Puść przycisk STOP, nadal przytrzymując przycisk zasilania.
 • Naciśnij 5-krotnie przycisk STOP.
 • Jak zresetować drukarkę Brother?

  Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce Brother, postępuj według poniższych kroków:

 • Upewnij się, że pokrywa jest zamknięta.
 • Nie puszczając przycisku, otwórz i zamknij pokrywę.
 • Puść przycisk zasilania i upewnij się, że wszystkie lampki kontrolne zgasły.
 • Naciśnij przycisk zasilania 10-krotnie.
 • Zanim wykonasz reset, czyli o czym trzeba pamiętać?

  Nie można zapominać, że po przywróceniu ustawień fabrycznych, urządzenie będzie działać jak nowe, dopiero wyjęte z pudełka. Oznacza to, że użytkownik utraci nie tylko wszelkie czekające w kolejce zadania do wykonania, ale także indywidualne ustawienia (w tym ustawienia menu, kalibracji i konfiguracji administratora), które trzeba będzie wprowadzić ponownie. W przypadku urządzeń pracujących w sieci, dojdzie też do utraty wszelkich niestandardowych ustawień sieciowych. W takim przypadku, konieczne będzie odinstalowanie i ponowne zainstalowanie urządzenia w sieci i ponowne zdefiniowanie ustawień. W skrócie, będziemy musieli wykonać dokładnie te same czynności, co w trakcie instalacji nowej drukarki.

  Drukarki SC-P5000, SC-P10000 i SC-P20000 firmy Epson wyposażone zostały w antystatyczny materiał w gnieździe na papier, aby zapobiec dostawaniu się kurzu do strefy drukowania. Od czasu do czasu kurz może się gromadzić na tym materiale, obniżając jego efektywność, dlatego też powstał arkusz czyszczący, aby usuwać te zabrudzenia w sposób szybki i łatwy.

  Sprzedawany jest w opakowaniach po pięć sztuk. Każdy z arkuszy ma powierzchnię samoprzylepną, która ma na celu usuwanie kurzu i innych cząsteczek pyłu z antystatycznego materiału. Czyszczenie to szybka i bardzo prosta procedura, do zakończenia której wystarcza zazwyczaj jeden arkusz. Całą operację należy przeprowadzać przynajmniej raz do roku.

  Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800

  Bezpośredni link do pobrania Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Arkusz danych serwisowych Epson Stylus Color 800