Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 Ethernet Router

Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 Ethernet Router jest kompaktowym, wysokowydajnym routerem Ethernet, który łączy w sobie zaawansowane zabezpieczenia, niezawodność i wydajność. Router oferuje wszechstronne środki ochrony, w tym wyrafinowane filtrowanie pakietów, ochronę firewall, szyfrowanie, IPS / IDS, sieci VPN i wiele innych. Router jest wyposażony w funkcje, które pozwalają wdrożyć usługi bezpieczeństwa sieciowego, w tym IPSec, SSL, 802.1x i sterowane przez użytkownika. Router jest zgodny z przemysłowymi standardami, jak również zgodny z najnowszymi protokołami sieciowymi, w tym Routing Information Protocol (RIP), Open Shortest Path First (OSPF) i Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP). Router zawiera szczegółową instrukcję szybkiego startu, która wyjaśnia, jak skonfigurować router i jak działa on z innymi urządzeniami. Router Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 oferuje również gwarancję producenta, która zapewnia długi okres wsparcia produktu i dostęp do profesjonalnej obsługi klienta.

Ostatnia aktualizacja: Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 Ethernet Router

Pierwszym krokiem jest skompletowanie minimum podzespołów potrzebnych do uruchomienia sprzętu. Oto co będzie potrzebne:

Po skompletowaniu tych elementów można przystąpić do montażu komputera, aby już wkrótce w pełni cieszyć się nowym nabytkiem.

Wypadałoby zacząć od obudowy, która to będzie domem dla reszty podzespołów. Po wypakowaniu jej z pudła trzeba odkręcić panele boczne i przygotować ją do montażu pierwszego elementu: płyty głównej.

Płytę mocuje się w przeznaczonym dla niej miejscu, czyli na specjalnej tacce z nagwintowanymi otworami. Producent obudowy dostarcza wraz z nią kołki dystansowe, które trzeba wkręcić w miejsca pokrywające się z z otworami umieszczonymi w płycie głównej. Ale jeszcze jej nie przykręcamy! :)

Zanim jednak na dobre zamocuje się płytę główną, warto zainstalować na niej kilka podzespołów, właśnie teraz, kiedy jeszcze znajduje się poza obudową. Będzie nam znacznie prościej, a większa swoboda ruchów pozwoli szybciej złożyć cały komputer.

Tak więc płytę główną kładziemy na płaskiej powierzchni (najlepiej na gazecie lub gąbce położonej na stole) i instalujemy w niej procesor, pamięć oraz układ chłodzenia procesora.

Instalacja procesora i układu chłodzenia – Intel

Na początku trzeba odbezpieczyć zapinkę gniazda procesora, używając do tego elementu pokazanego na zdjęciu poniżej. Uważamy przy tym, aby nie zbliżać dłoni do środka gniazda, gdyż jest to delikatna część i jej uszkodzenie może na dobre pozbawić nas możliwości uruchomienia zestawu, a dodatkowo uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.

Po otwarciu gniazda zwracamy uwagę na procesor. W przypadku płyt głównych i układów firmy Intel należy się przyjrzeć małym wcięciom na krawędzi jego laminatu.

Procesor należy umieścić w podstawce w taki sposób, aby w te wcięcia weszły jej plastikowe wypustki. Jest to możliwe tylko w jednym położeniu procesora, nie należy więc próbować zmieścić go na siłę!

Po poprawnym zainstalowaniu procesora czas zakończyć procedurę, zabezpieczając gniazdo: zamykamy je podobnie, jak wcześniej je otwieraliśmy.

Następnym niezbędnym krokiem będzie założenie układu chłodzenia, co się nierozerwalnie wiąże z nałożeniem dołączonej do niego pasty termoprzewodzącej. W przypadku standardowych radiatorów dołączanych do procesorów Intela pasta jest już nałożona.

Zwróćmy uwagę na cztery kołeczki służące do montażu układu chłodzenia...

Muszą one wejść idealnie w otwory umieszczone obok każdego rogu gniazda procesora.

Odpowiednio ustawiamy więc wentylator z radiatorem względem gniazda, a następnie...

... wciskamy palcem kołeczki, dociskając w ten sposób radiator do procesora i ostatecznie zabezpieczając konstrukcję.

Jeśli chodzi o chłodzenie, to pozostało już tylko odszukanie na laminacie płyty głównej małego gniazda oznaczonego zazwyczaj jako CPU FAN.

To właśnie do tego gniazda podłączamy kabel doprowadzający zasilanie do wentylatora, dzięki czemu wentylator będzie przepychał chłodne powietrze przez żeberka radiatora.

Jeśli kupiłeś niestandardowy schładzacz wysokiej klasy, to wiedz, że na pewno nie będzie miał na sobie pasty termoprzewodzącej, trzeba więc będzie ją nałożyć (zawsze jest dołączana w tubce).

Wystarczy nałożyć małą jej ilość na środek procesora i nieco ją rozsmarować na jego powierzchni, na przykład starą kartą płatniczą lub innym plastikowym elementem o choćby jednej płaskiej powierzchni – docisk radiatora odpowiednio ją rozprowadzi po metalowej powierzchni.

Uwaga: niestandardowe układy chłodzenia zawsze mają podstawę odbierającą ciepło zabezpieczoną przeźroczystą folią, więc przed pierwszym użyciem należy ją usunąć!

Instalacja procesora i układu chłodzenia – AMD

W przypadku platformy AMD instalacja procesora oraz układu chłodzenia jest nieco mniej problematyczna.

Na początku odbezpieczamy gniazdo, pociągając w górę metalową rączkę przylegającą bezpośrednio do krawędzi podstawki.

Układy AMD mają pod spodem nóżki, które wchodzą w gniazdo tylko w jeden sposób: tak jak w przypadku Intela nie da się zamontować procesora inaczej, niż przewidział producent. Wkładamy więc go do gniazda i zabezpieczamy.

Następnie nakładamy pastę termoprzewodzącą...

... i instalujemy schładzacz (tym razem niestandardowy), przykładając metalową podstawę do „czapki” procesora.

Po obu stronach gniazda są plastikowe elementy z wypustkami. Metalowy element układu chłodzenia nakładamy na wypustkę...

... i to samo robimy z drugiej strony.

Instalacja pamięci operacyjnej (RAM)

Ostatnim podzespołem, który możemy zamontować jeszcze w tej fazie składania komputera, jest pamięć. W tym celu należy zlokalizować sloty RAM znajdujące się w okolicach gniazda procesora.

Przed montażem pamięci trzeba sprawdzić w instrukcji od płyty głównej, które sloty powinny zostać obsadzone w pierwszej kolejności (jeśli liczba modułów wynosi mniej niż cztery). W naszym przypadku są to niebieskie sloty, więc odbezpieczamy je...

... a następnie odpowiednio wsadzamy w nie moduły, zwracając przy tym uwagę...

... na wypustki w ich laminacie.

Po zainstalowaniu pamięci zabezpieczamy gniazda, ustawiając plastikowe zapinki w pozycji wyjściowej.

Płytę główną wraz z procesorem, układem chłodzenia oraz modułami RAM mamy już gotową. Na chwilę odkładamy całość na bok i przechodzimy do obudowy oraz zasilacza.

Instalacja zasilacza

W praktycznie każdej nowej obudowie zasilacz montuje się w sposób, który chyba jest najlepszy: na dole.

Mocujemy go wentylatorem DO DOŁU. Takie ułożenie zapewnia mu idealne warunki pracy: urządzenie ma cały czas dostęp do chłodnego powietrza spod obudowy i jednocześnie jest wyłączone z głównego obiegu, dzięki czemu ciepłe powietrze, które jest z niego wyrzucane, nie podgrzewa dodatkowo wnętrza zestawu.

Z tyłu obudowy należy zabezpieczyć zasilacz, przykręcając cztery śruby.

Jeśli zasilacz nie ma odpinanych przewodów, to po prostu przepuszczamy wszystkie kable przez gumowe przepusty na tył obudowy.

Jeśli zaś jest modularny (ma odpinane kable), to najpierw należy podłączyć niezbędne przewody, w tym zasilanie PCI Express (do karty graficznej) oraz SATA (do nośników danych).

Dopiero teraz całą wiązkę kabli z zasilacza przepuszczamy przez gumowe przepusty za tackę z płytą główną.

Instalacja płyty głównej w obudowie

Na wcześniej wkręcone kołki dystansowe (patrz początek poradnika) kładziemy płytę główną i przykręcamy ją kompletem śrubek. Nie używamy do tego żadnych podkładek, a wyłącznie akcesoriów (kołki plus śruby) dołączonych przez producenta obudowy.

Następnie trzeba podłączyć zewnętrzne porty USB znajdujące się na przodzie obudowy, a także przyciski zasilania (Power) i resetowania (Reset) oraz dwie diody LED – sygnalizujące aktywność nośników danych oraz zasilania.

Najpierw odszukujemy gniazda podpisane jako USB, po czym podłączamy wtyczkę...

... a następnie lokalizujemy nóżki (piny) związane z przyciskami i diodami, po czym odpowiednio wpinamy do nich miniaturowe wtyczki.

Instalacja nośników danych (HDD/SSD)

Już obudowy za 200–300 zł zapewniają wygodne rozwiązanie w postaci wsuwanych napędów oraz nośników danych. Aby jednak z niego skorzystać, musimy przykręcić nośniki do plastikowych szyn.

Jeśli nośnik to 2, 5-calowy SSD, do jego montażu niezbędne będzie użycie czterech śrub, a później...

... pozostanie już tylko wsunąć SSD do klatki na dyski.

Posiadacze 3, 5-calowych dysków twardych obejdą się bez śrubek. Wystarczy odgiąć delikatnie ścianki boczne „szyny” i po prostu wsadzić nośnik do środka tak, żeby plastikowe kołeczki zaskoczyły w obudowie.

Niezbędnym krokiem jest w tym momencie połączenie nośnika/nośników z płytą główną za pomocą kabli sygnałowych SATA oraz doprowadzenie do nich zasilania.

W tym celu już teraz odszukujemy na płycie głównej małe gniazda podpisane właśnie jako SATA. W instrukcji płyty sprawdzamy, które z nich są najszybsze (SATA 6 Gb/s), i to właśnie do nich podłączamy nośniki systemowe – szczególnie jeśli system zostanie zainstalowany na SSD. Inne nośniki zadowolą się w pełni tymi wolniejszymi (SATA 3 Gb/s).

Kabel sygnałowy przeciągamy przez gumowe przepusty za tackę z płytą główną i kierujemy wzrok na bok, ku przeciwległej stronie obudowy, aby odszukać złącza nośników danych.

W pierwszej kolejności możemy podłączyć kabel zasilający z zasilacza...

... a wtedy pozostaje podłączyć kabel sygnałowy SATA biegnący od płyty głównej.

Dyski są gotowe do działania!

Instalacja karty graficznej

Karta graficzna to ostatni element (w ramach podstawowej konfiguracji), który trzeba zainstalować w środku obudowy.

Odszukujemy na płycie pierwszy wolny port PCI Express ×16 (niebieski, najbliżej układu chłodzenia procesora na zdjęciu poniżej). Najpierw trzeba się zająć zaślepkami, które bezpośrednio z nim sąsiadują. Jakieś 99% obecnie dostępnych w sklepach kart graficznych potrzebuje miejsca zajmowanego wcześniej przez dwa śledzie.

Tak jak w przypadku gniazd na moduły pamięci, tak i w slocie PCI Express są małe wypustki, które sprawiają, że nie da się w nim błędnie umieścić karty graficznej.

Skoro już zlokalizowaliśmy właściwy port PCI Express, nie pozostaje nic innego...

... jak wsunąć w niego w odpowiedni sposób kartę.

Potem należy zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenie karty w miejscu, z którego przed paroma chwilami wykręciliśmy metalowe zaślepki.

Kartę należy przykręcić dwoma śrubami – w ten sposób zostanie ona przytrzymana w odpowiednim miejscu i we właściwej pozycji.

Podłączenie zasilania do płyty głównej

Płyta główna jest zasilana przez dwa przewody. Jeden z nich kończy się wtyczką 24-pinową, widoczną na zdjęciu poniżej. Jej odpowiedni kształt sprawia, że nie sposób ją błędnie podłączyć do gniazda znajdującego się po prawej stronie płyty, tuż obok pamięci operacyjnej.

Drugim kablem zasilającym serce komputera jest EPS, który wpinamy w gniazdo znajdujące się w lewym górnym rogu płyty.

Pozostało jeszcze podłączenie karty graficznej. Najbardziej prądożerne (ale i potężne) modele wymagają użycia dwóch wtyczek ośmiopinowych, widocznych na zdjęciu.

Przed zamknięciem obudowy polecamy sprawdzić działanie podłączonych przycisków zasilania i resetowania oraz diod informacyjnych (tej, która informuje o tym, że komputer jest włączony, oraz drugiej, która sygnalizuje aktywność nośników danych HDD/SSD).

Podsumowanie

Poprawne złożenie komputera nie jest trudne i naprawdę trzeba się postarać, aby coś tu popsuć. Producenci sprzętu dbają o samopoczucie użytkowników, wprowadzając fizyczne ograniczenia: procesor można włożyć w gniazdo tylko w jeden sposób, niemożliwe jest też podłączenie wtyczki zasilania niewłaściwą stroną lub nie do tego gniazda co trzeba. Można co najwyżej zapomnieć o którymś z kabli zasilających, ale nie należy się tym martwić: komputerowi nic się nie stanie, po prostu się nie uruchomi do czasu, aż przewody zostaną poprawnie podłączone. Powodzenia!

Logo Centrino, Core Inside, Intel, Logo Intel, Intel Core, Intel Inside, Logo Intel Inside, Intel Viiv, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, Viiv Inside, vPro Inside, Xeon, oraz Xeon Inside są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Specyfikacje produktów mogą się różnić w zależności od kraju. Zaleca się kontakt z dystrybutorami w celu uzyskania informacji dotyczących specyfikacji produktów dostępnych w danym kraju. Kolory produktów mogą się różnić od tych zamieszczonych na zdjęciach w zależności od ustawień monitorów. Staramy się przedstawiać jak najdokładniejsze informacje w momencie publikacji specyfikacji, jednak zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania w nich zmian bez wcześniejszego powiadomienia.

  • Konstrukcje Fotowoltaiczne
  • Katalog on-line
  • Referencje PV
  • Certyfikaty PV
  • Instrukcje Montażowe PV
  • Aplikacja PV-Baks
  • Gwarancja PV

Zalety konstrukcji wolnostojących do montażu paneli fotowoltaicznych

– gęsta perforacja profili zapewnia szeroki zakres regulacji bez konieczności wiercenia
– wzdłużna perforacja profili pozwala na płynną regulację kąta nachylenia konstrukcji względem podłoża w zakresie 20-30°
– możliwość montażu konstrukcji za pomocą tylko jednego rodzaju śrub SGKFM10x20
– perforacja profili zmniejsza ciężar konstrukcji, jednocześnie nie obniżając ich właściwości wytrzymałościowych dzięki temu instalatorzy nie muszą nosić ciężkich profili, a ich praca jest wydajniejsza
– gęsta perforacja pozwala na montaż paneli w dowolnym miejscu bez konieczności wiercenia
– poprzez zastosowanie profilu typu C, mamy możliwość bezpiecznego ułożenia w nim kabli
– dzięki zastosowaniu drucianej spinki SPV możemy zabezpieczyć kable ułożone w profilu CWC100H50…NMC przed wypadnięciem oraz rezygnację ze stosowania nieestetycznych i nietrwałych „trytytek”
– górna perforacja w profilu CWC100H50…NMC pozwala na szybki montaż klem przy zastosowaniu nakrętek rombowych NRM8PV
– podłużna perforacja profili podporowych pozwala na szybki montaż wysięgników i koryt kablowych, w celu bezpiecznego prowadzenia kabli i montaż konstrukcji pod inwertery

– możliwość wykonania nóg z różnych grubości blachy (2, 5; 3, 0; i 4, 0 mm) w zależności od jakości gruntu
– produkcja profili odbywa się na najwyższej klasy maszynach perforujących, co zapewnia wysoką jakość i powtarzalność produktów. Zakończenia profili praktycznie pozbawione są ostrych krawędzi, co znacząco ogranicza możliwość skaleczenia instalatora
– profile wykonane z blachy w powłoce Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC gwarantujące wieloletnią odporność na korozję
– zastosowanie szablonów montażowych pozwala na szybką lokalizacje otworów do przykręcenia kolejnych elementów konstrukcji oraz klem montażowych
– produkty wyprodukowane w Polsce!

Sposoby montażu konstrukcji wolnostojących do podłoża, warianty montażowe konstrukcji:

G – konstrukcja wbijana w grunt:
– słupy podporowe wbijane w grunt za pomocą kafaru (D – Głębokość wbicia słupa ustalana jest indywidualnie w zależności od jakości gruntu w miejscu instalacji oraz od warunków wiatrowych i śniegowych)

B – konstrukcja zalewana betonem:
– słupy podporowe zalewane betonem min. B20 w wykonanych otworach w gruncie, (wymiary otworów ustalane są indywidualnie w zależności od typu stosowanej konstrukcji oraz warunków wiatrowych i śniegowych, w których planowana jest instalacja),

K – konstrukcja kotwiona:
– słupy podporowe kotwione do fundamentu betonowego
– możliwość stosowania kotew mechanicznych lub chemicznych

S – konstrukcja śrubowa:
– śruba wkręcana w grunt do mocowania słupa podporowego
– śruba wkręcana ręcznie za pomocą odpowiednich przedłużek lub przy użyciu ręcznych albo samojezdnych urządzeń do wkręcania śrub gruntowych

System: W-V2G2-25°

Opis konstrukcji:
Kompletny system wsporczy umożliwiający zamocowanie
dwóch rzędów paneli w układzie wertykalnym

Opis techniczny:
Materiały systemu wsporczego:
MC- Stal konstrukcyjna w powłoce:
Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC
A- Aluminium
E- Stal nierdzewna
F- Stal cynkowana metodą cynku płatkowego
Konstrukcja przebadana pod kątem wytrzymałościowym.

Układ modułów:
· pionowy/wertykalny-V

Warunki gruntowe:
· grunt o dobrej/wysokiej nośności

Warianty montażowe konstrukcji:
· konstrukcja W-V2G2 – wbijana w grunt
(głębokość kotwienia uzależniona od warunków gruntowych)
· konstrukcja W-V2K2 – słupy podporowe kotwione do
fundamentu betonowego
· konstrukcja W-V2B2 – słupy podporowe zalewane
betonem min. B20 w wykonanych otworach w gruncie
(wielkość otworu uzależniona od warunków gruntowych)
· konstrukcja W-V2S2 – na zamówienie śruba wkręcana
w grunt do mocowania słupa podporowego
· konstrukcja W-V2…2-WZ – opcja wschód-zachód

Gwarancja:
Firma BAKS obejmuje 10 letnim okresem gwarancyjnym
elementy wchodzące w skład konstrukcji wsporczej, wyłącznie
przy spełnieniu wszystkich warunków gwarancji producenta.
Możliwość rozszerzenia gwarancji.

System: W-V2G2-BI-25°

Zalety:
· zastosowanie niesymetrycznych profili z rozgiętym jednym
z boków pozwala uzyskać odpowiedni kąt konstrukcji
i płaszczyznę przygotowaną do bezpośredniego montażu
profili na który układane będą moduły
· profile z rozgiętym bokiem montowane bezpośrednio do słupów podporowych bez dodatkowych elementów montażowych
· wykonanie z Magnelisu®

Kompletny system wsporczy umożliwiający zamocowanie paneli
dwustronnych (Bifacial), które wykorzystują odbite od gruntu
promienie słoneczne

MC- Stal konstrukcyjna w powłoce
Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC,
Konstrukcja poglądowa.

· poziomy/horyzontalny-H

· konstrukcja W-V2G2-BI-N – wbijana w grunt
· konstrukcja W-V2K2-BI-N – słupy podporowe kotwione
do fundamentu betonowego
· konstrukcja W-V2B2-BI-N – słupy podporowe zalewane
· konstrukcja W-V2S2-BI-N – na zamówienie śruba wkręcana
w grunt do mocowania słupa podporowego

System: W-H4G2-25° (opcjonalnie 30°)

czterech rzędów paneli w układzie horyzontalnym

· konstrukcja W-H4G2 wbijana w grunt (głębokość kotwienia
uzależniona od warunków gruntowych)
· konstrukcja W-H4K2 – słupy podporowe kotwione
· konstrukcja W-H4B2 – słupy podporowe zalewane betonem
min. B20 w wykonanych otworach w gruncie (wielkość
otworu uzależniona od warunków gruntowych)
· konstrukcja W-H4S2 – na zamówienie śruba wkręcana
· konstrukcja W-H4…2-WZ – opcja wschód-zachód

System: W-H4G2-BI-25° (opcjonalnie 30°)

MC- Stal konstrukcyjna w powłoce Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC
· konstrukcja W-H4G2-BI-N – wbijana w grunt
· konstrukcja W-H4K2-BI-N – słupy podporowe kotwione
· konstrukcja W-H4B2-BI-N – słupy podporowe zalewane
· konstrukcja W-H4S2-BI-N – na zamówienie śruba wkręcana

System: W-V2G1-25°

· konstrukcja W-V2G1 wbijana w grunt (głębokość kotwienia
· konstrukcja W-V2K1 – słup podporowy kotwiony
· konstrukcja W-V2B1 – słup podporowy zalewany betonem
min. B20, w wykonanym otworze w gruncie (wielkość
· konstrukcja W-V2S1 – na zamówienie śruba wkręcana
· konstrukcja W-V2…1-WZ – opcja wschód-zachód

System: W-V3G2-25°

trzech rzędów paneli w układzie wertykalnym

· konstrukcja W-V3G2 – wbijana w grunt (głębokość kotwienia
· konstrukcja W-V3K2 – słupy podporowe kotwione
· konstrukcja W-V3B2 – słupy podporowe zalewane betonem
· konstrukcja W-V3S2 – na zamówienie śruba wkręcana
· konstrukcja W-V3…2-WZ – opcja wschód-zachód

System: W-H5G2-25°

pięciu rzędów paneli w układzie horyzontalnym

MC- Stal konstrukcyjna w powłoce Magnelis®,
MagiZinc®, PosMAC,
· konstrukcja W-H5G2 wbijana w grunt (głębokość kotwienia
· konstrukcja W-H5K2 – słupy podporowe kotwione
· konstrukcja W-H5B2 – słupy podporowe zalewane betonem
· konstrukcja W-H5S2 – na zamówienie śruba wkręcana
· konstrukcja W-H5…2-WZ – opcja wschód-zachód

System: W-H6G2-25°

sześciu rzędów paneli w układzie horyzontalnym

· konstrukcja W-H6G2 wbijana w grunt (głębokość kotwienia
· konstrukcja W-H6K2 – słupy podporowe kotwione
· konstrukcja W-H6B2 – słupy podporowe zalewane betonem
· konstrukcja W-H6S2 – na zamówienie śruba wkręcana
· konstrukcja W-H6…2-WZ – opcja wschód-zachód

Zalety konstrukcji do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym

– płynna regulacja oraz podłużna perforacja profili pozwala na swobodny i szybki montaż konstrukcji nawet w przypadku występujących na dachu nierówności
– specjalnie wyprofilowane uchwyty zapewniają stabilne i mocne połączenie z konstrukcją lub poszyciem dachu
– wszystkie elementy konstrukcji wykonane ze stali nierdzewnej poddawane są obróbce ściernej, co gwarantuje estetyczny wygląd

– elementy konstrukcji po wyjęciu z opakowania są gotowe do użycia i nie wymagają dodatkowego kompletowania

Dla dachów skośnych pokrytych:

– dachówką ceramiczną i betonową
– blachodachówką
– dachówką karpiówką
– blachą łączoną na rąbek
– gontem bitumicznym
– papą
– membraną

Istnieje możliwość stosowania zamiennie profili:
– PAL40H40/… (aluminiowy)
– PAL30H32/… (aluminiowy)*
*ograniczenie do 1 strefy wiatrowej i 1, 2 i 3 strefy śniegowej
– CWP40H35/…MC (stal w powłoce: Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC)

System: DS-V1N na dachu skośnym pokrytym blachodachówką lub blachą falistą

Instrukcja montażu konstrukcji DS-V1N do pobrania – DS-V1N

dowolnej liczby paneli PV w układzie wertykalnym na dachu
skośnym pokrytym blachodachówką lub blachą falistą.

Konstrukcja przebadana pod kątem wytrzymałościowym.
Montaż śrub dwugwintowych do krokwi dachowych.

· poziomy/horyzontalny-H · pionowy/wertykalny-V

Wersje wykonania:
– profil do montażu paneli PAL30H32
– profil do montażu paneli CWP40H35MC

· duży zakres regulacji wysokości profili aluminiowych
względem dachu dzięki długiej gwintowanej części śruby
· dodatkowa regulacja położenia profili aluminiowych dzięki
podłużnemu otworowi w adapterze AD…E
· wykonanie elementów ze stali nierdzewnej oraz aluminium
gwarantuje bardzo wysoką odporność antykorozyjną
· duża stabilność konstrukcji dzięki zastosowaniu profilu
aluminiowego ze specjalnie wyprofilowanym przekrojem
· śruby dwugwintowe wyposażone w gumę zapewniającą
podstawowe uszczelnienie otworu w blachodachówce

elementy wchodzące w skład konstrukcji wsporczej,
wyłącznie przy spełnieniu wszystkich warunków gwarancji
producenta.

System: DS-V2N na dachu skośnym pokrytym blachą na rąbek

Instrukcja montażu konstrukcji DS-V2N do pobrania – DS-V2N

skośnym pokrytym blachą na rąbek.

Uchwyty należy montować do pierwszych trzech rąbków licząc
od krawędzi każdego rzędu paneli, a następnie co drugi rąbek.

· montaż konstrukcji do rąbka bez ingerencji w strukturę pokrycia dachowego
· szybki montaż uchwytów bez konieczności lokalizacji krokwi dachowych
· różne wersje uchwytów do blachy zapewniające stabilny montaż przy większości systemów blach łączonych na rąbek
· wykonanie elementów ze stali nierdzewnej oraz aluminium gwarantuje bardzo wysoką odporność antykorozyjną
· duża stabilność konstrukcji dzięki zastosowaniu profilu aluminiowego ze specjalnie wyprofilowanym przekrojem

System: DS-V3N na dachu skośnym pokrytym gontem bitumicznym

Instrukcja montażu konstrukcji DS-V3N do pobrania – DS-V3N

skośnym pokrytym gontem bitumicznym

Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC

· kształt uchwytów montażowych zapewniający wysoką stabilność konstrukcji

System: DS-V4N na dachu skośnym pokrytym dachówką ceramiczną

Instrukcja montażu konstrukcji DS-V4N do pobrania – DS-V4N

skośnym pokrytym dachówką ceramiczną lub betonową

· duży zakres regulacji uchwytów dzięki podłużnym otworom w każdym z 3 elementów uchwytu
· gęste otworowanie w części bezpośrednio przylegającej do więźby dachowej zapewnia możliwość regulacji uchwytu i prawidłowe ustawienie względem dachówek tak aby hak znajdował się na środku dachówki montowanej poniżej
· wydłużone środkowe ramię uchwytów pozwala na montaż haków do większości dachówek ceramicznych i betonowych dostępnych na rynku

System: DS-V5N na dachu skośnym pokrytym dachówką karpiówką

Instrukcja montażu konstrukcji DS-V5N do pobrania – DS-V5N

skośnym pokrytym dachówką karpiówką

· wydłużone ramię uchwytów pozwala na montaż haków do większości dachówek ceramicznych i betonowych dostępnych na rynku

System: DS-V6aN na dachu skośnym pokrytym blachą trapezową - szyna wysoka

skośnym pokrytym blachą trapezową.

E- Stal nierdzewna

· szybki montaż konstrukcji przy użyciu wkrętów gwintujących bezpośrednio do blachy trapezowej bez konieczności lokalizacji krokwi
· bardzo ekonomiczna konstrukcja z małą liczbą elementów składowych

System: DS-V6bN na dachu skośnym pokrytym blachą trapezową - szyna niska

wyłącznie przy spełnieniu wszystkich warunków gwarancji

System: DS-V6cN na dachu skośnym pokrytym blachą trapezową

· szybki montaż konstrukcji przy użyciu wkrętów gwintujących
bezpośrednio do blachy trapezowej bez konieczności
lokalizacji krokwi
· bardzo ekonomiczna konstrukcja z małą liczbą elementów
składowych
· szeroki zakres regulacji umożliwiający.. stosowanie do różnych
blach trapezowych w zakresie szerokości 20 – 85 mm

System: DS-V7N na dachu skośnym pokrytym papą bądź membraną

Instrukcja montażu konstrukcji do pobrania –

skośnym pokrytym papą i membraną.

· szybki montaż i niska cena
· konstrukcja przebadana pod kątem wytrzymałościowym
· wykonanie z blachy w powłoce: Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC
· płynna regulacja rozstawu profili
· brak ingerencji w poszycie dachu
· bardzo wysoka odporność antykorozyjna

Zalety systemów na dachy płaskie, elewacje i balustrady

– konstrukcje dostępne w wykonaniu ze stali w powłoce Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC oraz aluminium
– uniwersalne konstrukcje na dach płaski można zamocować bezpośrednio do poszycia dachowego za pomocą: kotew, płyt wklejanych do membrany lub papy, a także zastosować jako konstrukcje balastowe
– płynna regulacja oraz podłużna perforacja elementów konstrukcji pozwala na swobodny i szybki montaż konstrukcji nawet w przypadku występujących na dachu nierówności
– perforacja w osłonach wiatrowych pozwala na ich łatwy i szybki montaż nawet po uprzednim zamontowaniu paneli fotowoltaicznych
– uniwersalne osłony wiatrowe pozwalają na szybki montaż oraz brak konieczności zamawiania osłon o wymiarach dedykowanych do danego panelu

– specjalnie zaprojektowany profil osłon wiatrowych zapewnia stabilne przyleganie do konstrukcji, a po zastosowaniu dodatkowych blach dociskowych nawet silny wiatr nie powoduje drgań
– wymiary osłon wiatrowych dostosowane są do różnego rodzaju paneli, dzięki temu ich montaż nie wymaga wiercenia
– konstrukcje trójkątne wykonane z ceowników pozwalają na montaż paneli do profili stalowych w powłoce Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC oraz do profili aluminiowych

System: DP-DNHBE (10°, 15°, 20°), wersja balastowa

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHBE do pobrania – DP-DNHBE

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHKE do pobrania – DP-DNHKE

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHKSE do pobrania – DP-DNHKSE

Opis konstrukcji
w układzie horyzontalnym pod kątem 10, 15 i 20°na dachu płaskim.
System DP-DNHBE umożliwia montaż paneli bez naruszania
poszycia dachu dzięki obciążeniu konstrukcji bloczkami betonowymi
(bloczki należy zabezpieczyć przed nasiąkaniem wodą opadową).

Konstrukcja przebadana pod kątem wytrzymałościowym

• kotwiona do dachu
• balastowa (po zastosowaniu gum wibroizolacyjnych i podstaw balastowych)
• wklejana
• szyny aluminiowe

• szybki montaż i niska cena,
• konstrukcja przebadana pod względem wytrzymałościowym
• wykonanie z blachy w powłoce: Magnelis®, MagiZinc®,
PosMAC gwarantuje bardzo wysoką odporność na korozję
• uchwyty górne wyposażone w otwory gwintowane
ułatwiające montaż osłon wiatrowych
• płynna regulacja rozstawu uchwytów w profilu prowadzącym
• podłużne otwory do montażu paneli w uchwytach UPDC…MC
oraz UPGGC…MC poszerzają tolerancje montażu paneli do
zamontowanej na dachu konstrukcji
• uchwyt dolny uniwersalny do ustawienia trzech kątów:
10°, 15° i 20°

System: DP-DNHBE-WZ (wschód-zachód) (10°, 15°, 20°), wersja balastowa

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHBE-WZ (wschód-zachód) do pobrania – DP-DNHBE-WZ

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHKE-WZ (wschód-zachód) do pobrania – DP-DNHKE-WZ

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHKSE-WZ (wschód-zachód) do pobrania – DP-DNHKSE-WZ

w układzie horyzontalnym pod kątem 10, 15 i 20° na dachu płaskim.
System DP-DNHBE (W-Z) umożliwia montaż paneli bez naruszania

Warianty montażowe konstrukcji
• balastowa
(po zastosowaniu gum wibroizolacyjnych i podstaw balastowych)
• szybki montaż i niska cena
• mocowanie uchwytów paneli do profilu prowadzącego przy
pomocy jednej śruby i nakrętki rombowej
oraz UPGGC.. MC poszerzają tolerancje montażu paneli do
10°, 15° i 20°
• aerodynamiczne rozwiązanie znacząco obniża balast co
umożliwia montaż na budynkach o niskiej obciążalności dachu

System: DP-DNHWE (10°, 15°, 20°) (system wklejany) na dachach pokrytych papą

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DNHWE do pobrania – DP-DNHWE

w układzie horyzontalnym pod kątem 10, 15 i 20°na dachu płaskim
pokrytym papą lub membraną bez ingerencji w poszycie dachu
i bez zastosowania dodatkowego balastu.

• mocowanie uchwytów paneli do profilu prowadzącego przy pomocy jednej śruby i nakrętki rombowej
• podłużne otwory do montażu paneli w uchwytach UPDC…MC oraz UPGGC.. MC poszerzają tolerancje montażu paneli do zamontowanej na dachu konstrukcji
• uchwyt dolny uniwersalny do ustawienia trzech kątów: 10°, 15° i 20°
• brak ingerencji w poszycie dachu
• dzięki wyeliminowaniu balastu brak dodatkowego obciążenia dachu

System: DP-DTHWN (10°, 15°, 20°) (system wklejany) na dachach pokrytych papą

Instrukcja montażu konstrukcji do pobrania –

• mała liczba elementów składowych oraz jeden typ śrub do
połączeń profili znacząco skraca czas montażu konstrukcji
• możliwość montażu paneli o dowolnej długości
• dzięki wyeliminowaniu balastu brak dodatkowego obciążenia
dachu
• uniwersalne klemy montażowe z zakresem montażu 30-40 mm

System: DP-DTHWN-WZ (10°, 15°, 20°) (system wklejany) na dachach pokrytych papą

• ograniczona liczba elementów składowych i punktów skrętnych dzięki zastosowaniu podstawy mocującej na szczycicie centralnego pionowego ceownika
• wykonanie z blachy w powłoce: Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC gwarantuje bardzo wysoką odporność na korozję
• mała liczba elementów składowych oraz jeden typ śrub do połączeń profili znacząco skraca czas montażu konstrukcji

System: DP-DTVKN (25°, 30°, 35°)

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DTVKN do pobrania – DP-DTVKN

Instrukcja montażu konstrukcji DP-DTVBN do pobrania – DP-DTVBN

paneli w układzie wertykalnym pod kątem 25°, 30° lub 35°
na dachu płaskim. Konstrukcja kotwiona.

• balastowa (po zastosowaniu mat wibracyjnych
i podstaw balastowych)

• szybki montaż
• niska cena
• duża stabilność konstrukcji
• możliwość montażu paneli na profilach aluminiowych
i stalowych w powłoce: Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC
• możliwość ustawienia trzech kątów: 25°, 30°, 35°

System: DP-DTAVKN (25°, 30°, 35°)

• wykonanie z aluminium gwarantuje wysoką odporność na korozję, zmniejsza wagę konstrukcji wsporczej
• możliwość ustawienia trzech kątów: 25°, 30°, 35°
• konstrukcje lekkie, dedykowane do dachów o niskiej nośności

System: E-VKRN na ścianie

System wsporczy umożliwiający szybki montaż paneli PV
do elewacji budynków.

• kotwiona za pomocą kotew do betonu
• kotwiona za pomocą kotew chemicznych do betonu
• kotwiona na przestrzał za pomocą prętów gwintowanych
(płyta warstwowa)

• wykonanie z blachy w powłoce Magnelis®, MagiZinc®, PosMAC gwarantuje bardzo wysoką odporność na korozję

System: E-VKTN (25°, 30°)

F- Stal cynkowana metodą cynku płatkowego

• dwa warianty kąta nachylenia 25° i 30°
• wykonanie z blachy w powłoce Magnelis®, MagiZinc®,
PosMAC gwarantuje bardzo wysoką odporność na korozję

System: B-VPN na balustradzie

System wsporczy umożliwiający prosty montaż paneli PV
do balustrad.

• przykręcane za pomocą cybantów do balustrad o przekroju
okrągłym lub kwadratowym,

Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 Ethernet Router

Bezpośredni link do pobrania Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 Ethernet Router

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Cisco 1812 K9 Rf Rf 1812 Ethernet Router