Instrukcje i porady dotyczące instalacji, użytkowania i serwisowania Beko Wm 95135 Lb

Instalacja, użytkowanie i serwisowanie Beko WM 95135 Lb jest łatwe dzięki dołączonym do zestawu instrukcjom i poradom. Przed instalacją należy upewnić się, że wszystkie elementy są dobrze zamontowane i wolne od wad i uszkodzeń. Przed użytkowaniem należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi użytkowania bezpiecznie i prawidłowo. Ponadto należy regularnie sprawdzać stan techniczny urządzenia i w razie potrzeby wykonać naprawy i konserwacje. Wszelkie naprawy i czynności serwisowe należy wykonywać zgodnie z instrukcją i poradami dotyczącymi Beko WM 95135 Lb.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje i porady dotyczące instalacji, użytkowania i serwisowania Beko Wm 95135 Lb

Inwestorzy decydujący się na zakup kotła na paliwo stałe, stają przed wyborem układu instalacji. Wyróżnia się dwa rodzaje systemów grzewczych: otwarty i zamknięty. Można spotkać się także z opcją mieszaną, łączącą cechy jednego i drugiego. Który zatem wybrać? Poniżej przedstawiamy uproszczone schematy podłączeń z wyszczególnieniem niezbędnej armatury.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie instalacje kotła powinny być wykonane ze szczególną starannością, przy wykorzystaniu aktualnego stanu wiedzy i techniki zgodnie z uznaną praktyką inżynierską. Kocioł należy zabezpieczyć wyłącznie wg PN-91/B-02413 – zabezpieczenie instalacji ogrzewań wodnych systemu otwartego.

Obieg otwarty (wskazany dla kotłów na paliwa stałe)

System grzewczy otwarty z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody charakteryzuje się stałym, pośrednim połączeniem wszystkich elementów instalacji z powietrzem. Umożliwia to zamontowanie w najwyższym punkcie instalacji naczynia wzbiorczego (przelewowego). Jego zadaniem jest zabezpieczenie instalacji na wypadek nadmiernego wzrostu ciśnienia wskutek przegrzania.

Obieg otwarty (zastosowanie zaworu trójdrożnego)

Powszechną praktyką instalacyjną jest montaż zaworu trójdrożnego (mieszającego). Zasada działania zaworu sprowadza się do zmieszania w jego wnętrzu gorącej wody z kotła z chłodniejszą wodą powrotną. Proporcje zmieszania określane są przez użytkownika w celu uzyskania pożądanej temperatury czynnika grzewczego. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-trojdrozny-kotly-wozniak. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-trojdrozny-kotly-wozniak-980x632. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-trojdrozny-kotly-wozniak-480x309. jpg 480w" sizes="(min-width: 0px) and (max-width: 480px) 480px, (min-width: 481px) and (max-width: 980px) 980px, (min-width: 981px) 1080px, 100vw"/>

Obieg otwarty (zastosowanie zaworu czterodrożnego)

Obieg otwarty (zawór czterodrożny+ogrzewanie podłogowe)

Obieg zamknięty (zastosowanie wymiennika płytowego)

Ciekawym i coraz powszechniej stosowanym przez instalatorów rozwiązaniem jest montaż kotła poprzez wymiennik płytowy. Wymiennik zbudowany jest z płyt połączonych równolegle. Sposób ich wyprofilowania i ułożenia warunkuje parametry wymiennika. W instalacji co. wydzielane są wówczas dwa obiegi grzewcze – otwarty w którym pracuje kocioł na paliwo stałe, oraz zamknięty z grzejnikami. Rozwiązanie zalecane dla maksymalnej mocy kotła i wymiennika do 34 kW. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-czterodrozny-wymiennik-plytowy. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-czterodrozny-wymiennik-plytowy-980x632. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-czterodrozny-wymiennik-plytowy-480x309. jpg 480w" sizes="(min-width: 0px) and (max-width: 480px) 480px, (min-width: 481px) and (max-width: 980px) 980px, (min-width: 981px) 1080px, 100vw"/>

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności

Pobierz instrukcje obsługi swojego produktu i inne ważne dokumenty

Wyświetl i pobierz dokumentację urządzenia.

Krok 1. Wybór produktu

EdytujEdytuj

Jak znaleźć model i numer seryjny?

Wybierz kategorię

Kategoria jest wymagana.

Wymagane wybranie produktu.

Wymagane wybranie typu produktu.

Wymagany numer seryjny.

Wprowadź numer modelu lub wybierz kategorię produktu*Pole wymagane

Jeśli nie posiadasz przeglądarki plików PDF, najpierw pobierz ją klikając w poniższy link:

Acrobat Reader

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

TypowyMajsterkowicz 18 Apr 2020 15:42 17823

 • #1Level 6  

  #1

  Witam wszystkim
  Szukałem rozwiązania na forum, jednak znalazłem tylko schematy podłączenia i podłączenie zworek.
  Sterownik GENIUS JA592 jest już podłączony, siłowniki zamontowane i podłączone. Obecnie nie ma możliwości podłączenia fotokomórek (zabudowa na to nie pozwala). Po założeniu zworek w złączu 11>14 i 12, 13>19 skrzydła bramy ruszyły po naciśnięciu przycisku na płycie sterownika. Niestety, jedno skrzydło otwierało się a drugie zamykało (sądzę, że to tylko kwestia zamiany przewodów siłownika). Niestety, siłowniki nie reagują podczas używania pilota. Słychać jedynie przekaźnik podczas naciskania przycisku. W instrukcji sterownika podłączenie nie jest rozpisane zbyt dokładnie, więc szukam pomocy na forum. Ktoś jest w stanie wyjaśnić, w jaki sposób programuje się piloty, czas otwierania bramy bez fotokomórek oraz podpowiedzieć czy wszystko jest podłączone czy może czegoś brakuje? Nie jestem specem od automatyki bram, więc proszę o wyrozumiałość
  W załączniku zdjęcia centrali oraz odbiornika. [img-1]

 • #2kotbury

  Gantry automation specialist  #2

  Próbowałeś dopisywać piloty czy tylko naciskałeś? Czy na odbiorniku przy przyciskaniu przycisku pilota zapala się któraś LEDka?.
  Do ustawiania czasów bardzo przydaje się pilot, bo siedzenie w kucki przy centralce za skrzydłem i majdrowanie kabelkami jest niezwykle upierdliwe. Tak że najpierw spowoduj reakcję siłowników na piloty a potem reszta.
  Zworki OK, kabelki na siłownikach zamień tak, żeby po podłączeniu do prądu i zwarciu OPEN A z minusem oba skrzydła zaczęły się otwierać.

 • #3#3

  Według instrukcji jeden z pilotów powinien być już zaprogramowany (z 4 pilotów tylko ten jeden załączał przekaźnik). Przy naciskaniu przycisku na pilocie zapala się czerwona dioda na odbiorniku - brak reakcji siłowników. Microswitche ustawione jak w instrukcji, czyli nr 1 w pozycji ON - otwieranie obu skrzydeł jednocześnie, reszta na off.

 • #4glider33Level 23  #4

  Jeżeli cyka przekaźnik na radiu to znaczy, że masz pliot zaprogramowany na drugim kanale w odbiorniku i brama nie będzie ci działać, chyba że wyjście przekaźnika NO połączysz z wejściem open A w centrali i masą. Wyczyść pamięć dbiornika i ponownie zaprogramuj pilota na kanale pierwszym odbiornika.

 • #5#5

  Kolejna próba i niestety bez powodzenia. Po podłączeniu styku NO odbiornika z wejściem Open_A centrali brama otwiera się (w zasadzie tylko jedno skrzydło - drugie lekko drgnie i stoi w miejscu) a później oba skrzydła nie chcą się zamknąć. Słychać buczenie silników ale skrzydła stoją w miejscu. Przewody czarny i brązowy zamieniane miejscami, nadal to samo.

  Dokładniejsze podłączenieListwa dla siłowników:
  1 - niebieski
  2 - brązowy + kondensator
  3- czarny + kondensator
  4, 5, 6 analogicznie.Zworki 11>14 i 12+13>19Microswitche:
  Siła domykania- SW1 - ON, SW2- ON, SW3- OFF, SW4, SW5, SW6 analogicznie
  Opóźnienie zamykania 5s - SW11 - ON, SW12 - OFF
  Opóźnienie skrzydła(domykanie, czerwona kostka) - SW1- ON, SW2-OFFSiłowniki: FAAC Genius GBAT 300
  Odbiornik: Genius Bravo
  Centrala sterująca BRAIN 592 (odpowiednik faac 452)Już drugi dzień się z tym męczę. Może ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu

 • #6#6

  TypowyMajsterkowicz wrote:

  Już drugi dzień się z tym męczę. Może ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu

  Zamiast się męczyć, po prostu zajrzyj do instrukcji i przeczytaj o programowaniu zaawansowanym poprzez przyciśnięcie przycisku F przez ponad 3 sekundy

  TypowyMajsterkowicz wrote:

  Zworki 11>14 i 12+13>19

  12 i 13 podłącz do masy np. do 15

 • #7#7

  O programowaniu czytałem instrukcję już wielokrotnie. Po naciśnięciu przycisku F na centrali brama otwiera się. Później mam podać sygnał na pin Open_A, gdy brama otworzy się maksymalnie. Problem w tym, że gdy brama się otwiera odbiornik nie reaguje na pilota a silnik buczą przy maksymalnie otwartej bramie. Jak już przestaną, to nie można jej później zamknąć. Ktoś może podać jakieś konkretne informacje czy tylko te szczątkowe, które i tak się nie sprawdzają?

 • #8CieplyMacLevel 1  #8

  Doszles co jest nie tak bo mam taką samą sytuacje z tą brarama

 • #9#9

  Co do przedostatniego postu: podawanie sygnału na Open A oznacza krótkie zwieranie go z minusem (czyli 14, 15 lub 16), jeśli autor próbował radiem i radio (a nie centralka) nie reagowało, to sugeruję najpierw dopisać piloty do odbiornika....
  A co do ostatniego postu - może by autor MAKSYMALNIE uściślił co idzie nie tak i to b. dokładnie co oo kolei robił i jak podpiął centralkę, bo poprzedni post to było nieco " błądzenie we mgle"....Te centralki są naprawdę proste w ustawianiu - jak budowa cepa. Są pewne niuanse ale trzeba tutaj dać maksimum faktów coby je wyprostować.

 • #10#10

  Po co pisać kilka razy to samo? Podłączenia zostały opisane w poście #1 i #5. Piloty programowane kilka razy bez rezultatu (odbiornik działał poprawnie, brama otwierała się, ale po tej czynności już nie mogła się zamknąć), później odbiornik został odłączony i centrala była programowana przez podawanie sygnałów na styk Open_A za pomocą przycisku chwilowego. Finalnie płyta została oddana na gwarancję, gdzie stwierdzono wadę fabryczną, która uniemożliwiała zmiany pracy siłowników (brama otworzyła się maksymalnie i zamiast zmienić kierunek znowu powtarzała procedurę otwarcia).

 • #11damian. kot1Level 14  #11

  Witam!
  Ja z kolei mam dziwny przypadek. Wcześniej była zamantowana centrala od FAAC 414 ( bliźniacza centrala), niestety się spaliła więc kupiłem zestaw Genius. Kostki połączenieowe i styki wyglądają tak samo, radio też więc zamontowałem centralę wpiąłem radio ( od FAAC) i programuję i tu zonk...
  W programowaniu prostym otwiera się, daję zworę na pin 9 ( lub pilotem) w maksymalnym otwarciu i niby zaskakuje ale przy impulsie na zamykanie brama zamyka sie tylko około 3 sekundy i staje.
  Przy programowaniu zaawansowanym brama numer 1 programuje sie niby ok ale brama numer 2 też staje po 3-4 sekundach na zamknięciu.
  Moc siłowników na 4
  Co robie nie tak?

 • #12#12

  Zacząłeś od zamkniętej bramy i zatrzymanych siłowników (LED DL10 powinien być zgaszony)?

 • #13#13

  Zacząłem od zamkniętej bramy, wszystko jak w instrukcji.
  Na Faac-u działało tak jak trzeba więc okablowanie raczej powinno być ok.
  Co jeszcze było dziwne to to, że po zaprogramowaniu zaawansowanym ( juz po zakończeniu) brama nr 1 ( ta która jako jedyna działała jako tako) zamykała sie w trybie zwolnionym

Instrukcje i porady dotyczące instalacji, użytkowania i serwisowania Beko Wm 95135 Lb

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje i porady dotyczące instalacji, użytkowania i serwisowania Beko Wm 95135 Lb

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje i porady dotyczące instalacji, użytkowania i serwisowania Beko Wm 95135 Lb