Kroki operacyjne - Instrukcja instalacji Frigidaire Glgr1042fs1

Kroki operacyjne - Instrukcja instalacji Frigidaire Glgr1042fs1 składa się z kilku etapów i obejmuje takie czynności jak przygotowanie lodówki, instalacja sprężarki, podłączenie rur chłodniczych, podłączenie elektryczne i wiele innych. Najpierw należy przygotować lodówkę podłączając ją do zasilania i wymaganych rur chłodniczych. Następnie trzeba zamontować sprężarkę i podłączyć ją do rur chłodniczych. Następnym krokiem jest podłączenie urządzenia elektrycznego, a następnie odprowadzenie skroplin. Kolejnym krokiem jest ustawienie ustawień kontrolnych, w tym temperatury i prędkości wentylatora. Ostatni krok to sprawdzenie, czy wszystko działa prawidłowo. Po zakończeniu instalacji lodówka powinna działać prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: Kroki operacyjne - Instrukcja instalacji Frigidaire Glgr1042fs1

 • Strona główna
 • AktualnościPoradniki
 • Jak włączyć Bluetooth w Windows 10? Instrukcja krok po kroku

Kupiłeś nowy komputer i zastanawiasz się, jak włączyć Bluetooth w Windows 10? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, choć dla użytkowników innych systemów może nie być tak intuicyjna. Do celu jak zwykle prowadzi kilka dróg, a my pokażemy dziś najpopularniejsze. Sprawdź, jak włączyć Bluet-ooth w komputerze stacjonarnym z Windows 10.

Jak włączyć Bluetooth – Windows 10?

Poniższe kilka kroków opisuje, jak wyłączyć i jak włączyć Bluetooth w komputerze z systemem Windows 10. Proces jest prosty i nie wymaga dodatkowego tłumaczenia.

 1. Kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Przejdź do Ustawień, klikając ikonę koła zębatego.
 3. Odszukaj kafelek z napisem Urządzenia i przejdź do tej zakładki.
 4. Kliknij widoczny w górnej części okna suwak, aby włączyć lub wyłączyć łączność Bluetooth.

To najpowszechniejszy sposób, żeby włączyć i wyłączyć Bluetooth. Suwak pozostanie w odpowied-niej pozycji tak długo, jak nie zmienimy ustawień (wyjątkiem mogą być duże aktualizacje systemu). Gdy któreś z parujących się automatycznie urządzeń nie chce współpracować – warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy Bluetooth jest po prostu aktywny.

Drugi sposób jest nieco szybszy, jednak nie daje dostępu do zaawansowanych opcji Bluetooth. Wy-korzystasz za to ciekawą funkcję systemu Windows – Centrum Akcji.

 1. Przejdź do Centrum Akcji, klikając ikonę w prawym dolnym rogu ekranu (wygląda jak „dy-mek” czatu).
 2. Znajdź kafelek odpowiadający za łączność Bluetooth i kliknij go, by włączyć lub wyłączyć tę funkcję.
 3. Jeśli chcesz przejść do reszty ustawień Bluetooth, możesz kliknąć kafelek prawym przyciskiem myszy i wybrać właściwą opcję.

Jak włączyć bluetooth Windows 10 – komputer stacjonarny i nowe urządze-nie?


Po zakupie nowego urządzenia bezprzewodowego konieczne będzie sparowanie go z komputerem stacjonarnym lub laptopem. Działanie opisane poniżej wystarczy wykonać tylko raz w celu skoja-rzenia obu urządzeń. Gdy parowanie przebiegnie prawidłowo, za każdym kolejnym razem wystar-czy zadbać, by oba urządzenia były włączone wraz z funkcją Bluetooth w komputerze, a połączą się automatycznie. W określonych przypadkach, opisanych w kolejnym akapicie, może być potrzebne ponowne parowanie.


Jak włączyć Bluetooth w Windows 10, by obsługiwał nowe urządzenie:

 1. Przejdź do ustawień Bluetooth w komputerze. Upewnij się, że łączność została włączona, a następnie kliknij przycisk Dodaj urządzenie Bluetooth.
 2. Teraz przejdź do drugiego urządzenia i włącz w nim tryb parowania. O tym, jak to zrobić, przeczytasz w jego instrukcji. O ile urządzenie nie ma dedykowanego przycisku, zazwyczaj wystarczy kilkusekundowe przytrzymanie przycisku włączania i wyłączania. Gdy urządzenie znajdzie się w trybie parowania, prawdopodobnie poinformuje cię dźwiękiem lub szybkim miganiem diody.
 3. Na komputerze wyświetli się lista urządzeń, spośród których należy wybrać nowe urządzenie.

Jak włączyć Bluetooth Windows 10, gdy inne sposoby zawiodły?

Może się zdarzyć, że pomimo włączenia Bluetooth urządzenia bezprzewodowe nie mogą połączyć się z komputerem. W takim przypadku istnieje kilka możliwych problemów, które warto zweryfiko-wać.

 • Po pierwsze – tryb samolotowy. Podobnie jak w przypadku smartfonów, obecny jest on również w laptopach i komputerach stacjonarnych z systemem Windows 10. W przypadku jakichkolwiek problemów z łącznością (również Wi-Fi) warto sprawdzić, czy tryb samoloto-wy nie został przypadkowo włączony. Zrobisz to, klikając ikonę łączności Wi-Fi. Kafelek znajduje się w dolnej części okna.
 • Po drugie – urządzenie Bluetooth nie sparowało się z komputerem. To możliwy scenariusz. Wystarczy, że urządzenie akcesoryjne – słuchawki, klawiatura czy mysz – przeszło dużą ak-tualizację. Sparuj urządzenia ponownie.
 • Po trzecie – jeśli urządzenia są teoretycznie połączone, jednak połączenie to nie działa, usuń urządzenie z listy i połącz je ponownie. Metoda „wyłącz i włącz” sprawdza się w wielu przy-padkach.

Najczęściej wybierane urządzenia Bluetooth – co może się przydać?

Gdy wiemy już, jak korzystać z funkcji Bluetooth, i potrafimy poradzić sobie z podstawowymi pro-blemami, warto zacząć korzystać z dobrodziejstw łączności bezprzewodowej!


W co warto zaopatrzyć siebie i swój komputer?


Pierwsza myśl – myszka bezprzewodowa!


Brak irytującego przewodu to prawdziwa wolność i wygoda pracy. W tej kategorii poleca się smukła, designerska i minimalistyczna myszka MICROSOFT Modern Mobile Mouse. Zasilanie zwykłymi ba-teriami typu AAA oraz długi czas pracy na baterii (około 12 miesięcy) to duże zalety!


Głośnik Bluetooth jako podstawowe wyposażenie biura


Do tanga trzeba dwojga! W tym przypadku trzeba ciebie i dyskretnego towarzysza pracy, jakim jest SONY SRS-XB13.


Zobacz też nasz ranking głośników Bluetooth.


Skup się na pracy, czyli jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać


Do pracy w skupieniu przydadzą się słuchawki z aktywną redukcją szumu. Godnym polecenia mo-delem jest SAMSUNG Galaxy Buds 2. Długi czas pracy na baterii (nawet 7, 5 godziny) nie będzie roz-praszał koniecznością podładowywania.


Zobacz też nasz ranking słuchawek bezprzewodowych.

Wpisy, które mogą CIę zainteresować:

Czytaj więcej

Nagrywanie ekranu w Windows 11 – jak to zrobić? Kilka sposobów

Nagrywanie ekranu Windows 11 to dla jednych użytkowników całkowicie pomijalna funkcja, dla innych zaś ważne narzędzie pracy i konieczność. Jeszcze inni korzystają z niej raz na kilka lat, w wyjątkowych przypadkach. Dziś przedstawimy nagrywanie ekranu z dźwiękiem w Windows 11, zdradzimy ciekawą plotkę oraz zaproponujemy sposób alternatywny.

Więcej

Stopnie ochrony IP w smartfonach – co oznaczają? Ile ich jest?

Stopnie ochrony IP informują użytkownika o warunkach, w jakich wykorzystywane może być konkretne urządzenie. Choć osoby dobrze zaznajomione ze światem technologii i sprzętu elektronicznego rozpoznają najczęściej wykorzystywane oznaczenia, warto poznać zasadę przyznawania konkretnych stopni ochrony i używane do tego skale.

Więcej

Jak zaktualizować Windows 10 do 11? Krótka instrukcja

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, jak zaktualizować do Windows 11 posiadany obecnie system Windows 10, kto może to zrobić i jak sprawdzić, czy Twój obecny sprzęt spełnia wymagania systemu. Możliwość darmowego upgrade’u to nie pierwszy tego typu zabieg firmy z Redmond i z pewnością nie ostatni. Nowy system został wyraźnie odświeżony i stał się bardziej funkcjonalny, co dodatkowo zachęca do poświęcenia kilku chwil na aktualizację. pl/jak-zaktualizowac-windows-10-do-11-krotka-instrukcja-insp">Więcej

Jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci z telefonu?

W kolejnym z naszych artykułów poradnikowych pokażemy Ci, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci Twojego smartfona. Wskażemy najważniejsze punkty i podpowiemy, na co zwrócić uwagę, żeby nie utracić danych bezpowrotnie. Cały proces ogranicza się do kilku kliknięć, dlatego poradzą sobie z nim nawet osoby, które na co dzień nie są entuzjastami technologii. pl/jak-przeniesc-zdjecia-na-karte-pamieci-z-telefonu-insp">Więcej

Jaki monitor do pracy wybrać – w biurze oraz zdalnej?

Monitor do pracy to jedno z niezbędnych narzędzi, które umożliwiają rzetelne wykonywanie swoich służbowych obowiązków. Właściwy wyświetlacz, podobnie jak dobry laptop, mysz i klawiatura, to podstawowe sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie codzienną pracę

Więcej
powrót

Instalacja Windows 10 nie należy do trudnych zadań, ale przed kimś, kto nigdy wcześniej tego nie robił, stoi kilka wyzwań i dylematów. Niezbędne jest właściwe przygotowanie nośnika instalacyjnego, wstępne skonfigurowanie komputera i wreszcie wybór co najmniej kilku kluczowych opcji już na etapie instalacji Windowsa 10.

Jeśli więc planujesz zaktualizować swój komputer w wyniku zakończonego wsparcia Windowsa 7 lub po prostu właśnie złożyłeś nowy zestaw i chcesz na nim zainstalować Windowsa 10, w tym poradniku wytłumaczymy, jak się za to zabrać.

Windows 10 nie taki straszny, jak go malują – stosunkowo prosty interfejs może się podobać.

W przypadku, gdy Windows 10 będzie instalowany na komputerze, który dotychczas działał na przykład pod kontrolą Windowsa 7, w pierwszej kolejności koniecznie skopiuj wszystkie potrzebne zdjęcia i inne dokumenty na zewnętrzne nośniki. Tak zwana "czysta instalacja" Windowsa 10 sprawi, że twój komputer będzie jak nowy – wszystkie dotychczasowe pliki zostaną z niego usunięte. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Jeżeli nie wiesz, jaka wersja Windowsa 10 jest dla ciebie odpowiednia, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym tłumaczymy czym różni się Windows 10 Home od wersji Pro oraz wyjaśniamy różnice pomiędzy licencjami BOX, ESD oraz OEM.

Pobieranie instalatora

Przed zainstalowaniem Windowsa 10, warto w pierwszej kolejności pobrać jego najnowszy obraz na pendrive'a (lub płytę DVD) – także wówczas, jeśli jesteś w posiadaniu licencji BOX i dysponujesz oryginalną pamięcią USB z instalatorem.

Windows 10 stale się zmienia i pobranie nowszego instalatora poskutkuje skróceniem czasu późniejszych aktualizacji. Czasem nowsze wersje instaluje się nieznacznie inaczej – nasz poradnik opieramy na obrazie Windowsa 10 pobranym z serwerów Microsoftu 14 stycznia 2020 roku i do instalacji wybieramy Windowsa 10 Home. pl/MjI2LnBuYgsoUDpdbQ5vHmsIbgcrV2FIPBB2TG0WYlt-AHwWbRwgDWdWIwwwED0YJlU-Dy8MYxolHQUDIxIoGWZ8KRkxWnRecAJ_QXMQfFxwBH9bb0Z8CH4feFp3QGBTfVB7QyNBfFx8B38LdUd_XGdCIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="Pobieranie Windowsa 10 przez Media Creation Tool. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHYWdWJXTzVFMBg9egcWLxg8BSg7BAssByBbKjhMMCALPhApey0cOhl2TG5tU0piWzxEbG1VSnhHakQ4Y05NeV9sWGNgAU5gC21EbGFWSihda0dsehMXKkgk" srcset="https://v. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHYWdWdRSjVFMBg9egcWLxg8BSg7BAssByBbKjhMMCALPhApey0cOhl2TG5tU0piWzxEbG1VSnhHakQ4Y05NeV9sWGNgAU5gC21EbGFWSihda0dsehMXKkgk 323w, https://v. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHYWdWJXTzVFMBg9egcWLxg8BSg7BAssByBbKjhMMCALPhApey0cOhl2TG5tU0piWzxEbG1VSnhHakQ4Y05NeV9sWGNgAU5gC21EbGFWSihda0dsehMXKkgk 646w" alt="Pobieranie Windowsa 10 przez Media Creation Tool. pl/ZTcyMjYudTUCGztZdg54IEFDbwMwV3Z2Flt3SHZEbCxMECANdxE1NhEcPRg2Eig1DgBjGjVaEzkCHigZdjs_IxBWdF5gRWl7Uhx8XGBDaWFOSnwIblhuYFZMYFNtF215Ak18XGxAaTFUS39cdwU0M0EE"/>

Pobieranie Windowsa 10 przez Media Creation Tool.

Na szczęście, aby samodzielnie utworzyć nośnik instalacyjny, nie trzeba być wielkim znawcą. Microsoft udostępnia oficjalne narzędzie Windows 10 Media Creation Tool, które samodzielnie pobierze najnowszy obraz systemu i utworzy nośnik instalacyjny USB lub pobierze ISO, by nagrać je na płytę DVD. Wystarczy postępować według instrukcji kreatora (w praktyce akceptując postanowienia licencyjne i klikając kilka razy "dalej"). Szczegółów dowiecie się z naszego filmu:

Aby utworzenie nośnika instalacyjnego USB było możliwe, należy przygotować pendrive'a o pojemności co najmniej 8 GB. Nośnik zostanie automatycznie sformatowany, więc należy się liczyć z utratą wszystkich plików, które są na nim zapisane – wcześniej trzeba więc zadbać o kopię zapasową. Warto wybrać urządzenie z USB 3. 0, aby przyspieszyć całą operację.

Czas pobierania obrazu Windowsa 10 i tworzenia nośnika instalacyjnego zależy od wydajności komputera, pendrive'a, a przede wszystkim prędkości połączenia z internetem. W przypadku łącza 60 Mb/s i pendrive'a z USB 3. 0, cała operacja powinna się zamknąć w kilkunastu minutach.

Przygotowanie BIOS-u / UEFI

Aby rozpoczęcie instalacji Windowsa 10 z nośnika USB było w ogóle możliwe, komputer musi być chętny do uruchomienia oprogramowania z pendrive'a w pierwszej kolejności, przed próbą włączenia starego systemu z dysku.

**W większości przypadków właściwe ustawienia są domyślnie aktywne i nie ma konieczności ich zmieniania – wystarczy przejść do kolejnego punktu opisującego sam proces instalacji Windowsa 10, a tutaj wrócić dopiero w przypadku wystąpienia problemów. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

By sprawdzić opisywane opcje, należy zacząć od włączenia BIOS-u (lub UEFI). Można to najczęściej zrobić poprzez szybkie wciskanie klawisza Del, F1 lub F2 (jest to zależne od konkretnego komputera) na klawiaturze zaraz po użyciu przycisku zasilania w komputerze, by go włączyć. Po wyświetleniu BIOS-u / UEFI, zadaniem użytkownika będzie znalezienie sekcji z informacjami o kolejności urządzeń podczas uruchamiania (ustawienia te można najczęściej znaleźć w opcjach Boot / Boot Order**). pl/ODI2LmpwYCUoUDpeXwxtMGsIbgQZVWNmPBB2T18UYHV-AHwVXx4iI2dWIw8CEj82JlU-DB0OYTQlHQUAERAqN2Z8KRoDWHZwcAJ_QkVFKyd9Cn5dXUR3IC0feFRGE2J8fVEoQEIULHV9VylVQU99cmdYPApSCg" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="Ustawienia uruchamiania na przykładzie Intel Visual BIOS. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHYWYHJxAjVFMBgoaiFbLxg8BT0rIkYsByBbPyhqfSALPhA8awtROhl2THt9dQdiX2sRLHB9Bn1Hak0rIGgAdFw9WHdwJlBgWDoWfnAgUXVbYUd5ai9EKkgk" srcset="https://v. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHYWYHd3BzVFMBgoaiFbLxg8BT0rIkYsByBbPyhqfSALPhA8awtROhl2THt9dQdiX2sRLHB9Bn1Hak0rIGgAdFw9WHdwJlBgWDoWfnAgUXVbYUd5ai9EKkgk 323w, https://v. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHYWYHJxAjVFMBgoaiFbLxg8BT0rIkYsByBbPyhqfSALPhA8awtROhl2THt9dQdiX2sRLHB9Bn1Hak0rIGgAdFw9WHdwJlBgWDoWfnAgUXVbYUd5ai9EKkgk 646w" alt="Ustawienia uruchamiania na przykładzie Intel Visual BIOS. pl/ODE4MjYuYCUkVjtZdg5tMGcObwMwV2NmMBZ3SHZEeTxqXSANdxEgJjdRPRg2Ej0lKE1jGjVaBikkUygZdjsqMzYbdF5gRXxrcAYpCW1NfXRoB3UOPVh7fXNQYFJtFitpd1cuW20QKnx0DH9cdx8_I2dJ"/>

Ustawienia uruchamiania na przykładzie Intel Visual BIOS.

Celem jest upewnienie się (i ewentualna zmiana ustawień), czy kolejność sprzętów na liście odpowiada temu, co chcemy osiągnąć – naszym celem jest instalacja Windows 10 z nośnika USB, a więc to urządzenia USB muszą być brane pod uwagę przed dyskami twardymi. Po zmianie tych ustawień należy opuścić BIOS / UEFI i zapisać w nim zmiany (oprogramowanie najczęściej samo to zaproponuje przy próbie wyjścia z ustawień).

Instalacja Windows 10

Jeśli kopia zapasowa plików została już wykonana i dysponujesz właściwym nośnikiem instalacyjnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć instalację. By to zrobić, włóż pendrive'a do komputera i ponownie uruchom system – zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami w BIOS-ie / UEFI, komputer powinien w pierwszej kolejności załadować instalator systemu z pamięci przenośnej. pl/ZWE5LnBudTYkVzpdbQ54I2cPbgcrV3Z1MBd2TG0WdWZyB3wWbRw3MGtRIwwwEColKlI-Dy8MdCcpGgUDIxI_JGp7KRkxWmNjfAV_QXRCPDV8VHRYbxNqMiMYeFohRHc1dAN0Q3VEYjZ2UypfdRA7bmtFIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Od tego momentu należy postępować według poleceń kreatora. pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Język, godzina i klawiatura

Pierwszy etap instalacji to wybór języka, formatu daty i godziny oraz klawiatury. Domyślnie proponowany jest oczywiście język Polski i właściwe mu formaty. Wystarczy przejść do kolejnego kroku, klikając przycisk "Dalej". pl/OWExLnBuYDYkGjpdbQ5tI2dCbgcrV2N1MFp2TG0WYGZySnwWbRwiMGscIwwwED8lKh8-Dy8MYScpVwUDIxIqJGo2KRkxWnZjfEh_QXMRfmVzQX9Zb0IrZiNVeFkjTGI1fBspQyBMfmQhHnULJkwuZmsIIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Klucz licencyjny i umowa

Następnie wybieramy opcję "Zainstaluj teraz", a w następnym kroku wpisujemy klucz licencyjny dla danego systemu. Można to również zrobić później, wybierając opcję "Nie mam klucza produktu". Wówczas trzeba jednak wybrać właściwą wersję Windowsa 10 do instalacji – w tym przypadku Home.

[1/2]

Kolejny krok to zgoda na postanowienia licencyjne oraz wybór właściwej opcji instalacji. Chcąc przeprowadzić tak zwaną "czystą instalację" Windowsa 10, należy wybrać opcję "Niestandardowa: tylko zainstaluj system Windows".

[1/2]

Wybór partycji

Przechodzimy do jednego z najważniejszych etapów, czyli wyboru dysku i partycji instalacji systemu. Jeśli w komputerze zainstalowany jest tylko jeden fizyczny dysk twardy, który wcześniej nie był używany, wystarczy kliknąć jedyną dostępną na liście pozycję i utworzyć nową partycję (klikając w przycisk "Nowa"), na którą trafi system (będzie to "Dysk C" docelowo widoczny w systemie). pl/Zi9iZy5wdQhYCyxKGgx4HRtTeBBcVXZLTEtgWxo4dVwPEW5MGh50HklHKhUaFnUAFhouHhoHMQ8WCz1XRRk9S0Q"/>

Rozmiar należy wskazać w megabajtach. Chcąc uzyskać partycję o rozmiarze 80 GB, należy wybrać 81920 megabajtów (80×1024 megabajty). Partycja nie musi zajmować całego dysku. Pozostałe miejsce można przypisać kolejnym partycjom później, już po instalacji Windowsa 10.

[1/2]

Jeśli w komputerze znajduje się więcej partycji i dysków i są na nich potrzebne dane – raz jeszcze upewnij się, że masz ich kopię zapasową. Jeśli pomylisz się na etapie wyboru odpowiedniej partycji w tym momencie, stracisz wszystkie dokumenty. Po wybraniu odpowiedniej partycji należy przejść do kolejnego etapu.

Uwaga – instalator automatycznie utworzy dodatkowe, niewielkie partycje na potrzeby systemu operacyjnego. To nieuchronne i nie należy się tym przejmować.

Instalacja rozpoczęta!

Windows przystępuje teraz do przygotowania i instalacji systemu. Zależnie od wielu czynników, a głównie wydajności procesora i dysku, proces ten może zająć od kilku do kilkunastu minut. Warto uzbroić się w cierpliwość. pl/MWRjLnBuYjYzCDpdbQ5vI3BQbgcrV2F1J0h2TG0WYmZlWHwWbRwgMHwOIwwwED0lPQ0-Dy8MYyc-RQUDIxIoJH0kKRkxWnRja1p_QSFDeWQ3Uy1cbxQoZTBHeF57R2A1a1x0Q3NMKWFiDCgNJEQpNHwaIglgCA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Cierpliwość w cenie

Podczas instalacji Windowsa 10, system wielokrotnie będzie wyświetlać różnego rodzaju ekrany ładowania. Warto być cierpliwym, bo mogą się wyświetlać przez dobrych kilka minut. Wszystko zależy od wydajności komputera. Instalacja na "klasycznym" dysku talerzowym jest zauważalnie dłuższa, niż w przypadku dysków SSD.

[1/2]

Pierwsze elementy konfiguracji

Przechodzimy do etapu wprowadzania pierwszych kluczowych dla systemu informacji – jeśli kupiłeś nowy laptop z Windowsem 10 w sklepie, pierwsze uruchomienie zaczynałeś najpewniej właśnie od tego etapu. Na początek wybór regionu i układu klawiatury. Jeśli nie masz specyficznych wymagań, nie warto tutaj nic zmieniać i wystarczy po prostu przejść do kolejnych kroków.

[1/2]

Logowanie i zabezpieczenia

Kolejny etap to kwestie bezpieczeństwa i logowania. Windows prosi o zalogowanie się swoim kontem użytkownika Microsoft. Jeśli robisz to po raz pierwszy, konieczne będzie założenie nowego konta. Utworzony zostanie nowy adres oraz hasło, które w przyszłości można oczywiście w każdej chwili ponownie zmienić.

[1/2]

Takie konto pozwala automatycznie synchronizować ustawienia pomiędzy kilkoma użytkownikami tego samego użytkownika, korzystać ze Skype'a czy chmury OneDrive.

[1/2]

Na koniec pozostaje utworzenie PIN-u, który umożliwi szybsze logowanie do komputera. Metodę logowania podczas włączania Windowsa 10 można w przyszłości w każdej chwili zmienić z poziomu ustawień systemu.

[1/2]

Chmura i inne udogodnienia

Konfiguracja zmierza ku końcowi. Teraz Windows zaproponuje włączenie kilku funkcji, w tym synchronizacji historii aplikacji, dostępu do zdjęć i SMS-ów z telefonu i zapisywania plików w chmurze OneDrive zamiast jedynie lokalnie. Ponadto można na tym etapie włączyć próbną wersję pakietu Office lub wprowadzić klucz produktu, jeśli użytkownik jest w jego posiadaniu.

[1/2]
[1/2]

Do wszystkich tych funkcji można oczywiście wrócić w przyszłości. Jeśli teraz zdecydujesz się na przykład włączyć OneDrive'a, w przyszłości będzie można z niego zrezygnować – i na odwrót. Wybory na tym etapie zależą więc wyłącznie od osobistych preferencji.

Kluczowe wybory

Na koniec pozostaje szereg pytań związanych z telemetrią i dostępem do czujników komputera. Windows zapyta, czy może gromadzić pełne, czy tylko podstawowe informacje, uzyskiwać dostęp do lokalizacji czy identyfikatora treści reklamowych. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone na kolejnych etapach kreatora. Wybór zależy więc ponownie wyłącznie od użytkownika i jego podejścia do kwestii prywatności. Wśród kwestii do rozwiązania znajdą się między innymi następujące:

[1/2]
[1/2]

Ostatnie szlify i koniec!

To już koniec. System przeprowadza ostatnią konfigurację, która może potrwać kilka minut i kończy instalację. Od tego momentu Windows 10 jest gotowy do działania i można z niego korzystać.

[1/2]

Niewykluczone, że tuż po instalacji Windows Update zdecyduje się pobrać dodatkowe aktualizacje i sterowniki. Poskutkuje to koniecznością ponownego uruchomienia komputera, o czym Windows poinformuje przez próbą zamknięcia komputera.

Jeżeli "przesiadasz się" na Windowsa 10 z Windowsa 7, zachęcamy do lektury naszych poradników, w których tłumaczymy, jak dopasować system do swoich potrzeb:
• Dostosowywanie interfejsu,
• Konfiguracja aplikacji UWP.

Jak naprawić RENAULT: wystarczy wybrać swój model lub część samochodową

Kategoria części samochodowych

RENAULT instrukcje dotyczące naprawy i serwisowania

 • LATITUDE

 • SUPER 5

 • 5

 • AVANTIME

 • 11

 • 21

 • 9

 • WIND

 • LOGAN

 • SANDERO / STEPWAY

 • FUEGO

 • DUSTER

 • 18

 • EXPRESS

 • RAPID

 • 25

 • 6

 • 30

 • 20

 • ALASKAN

 • 10

 • 8

 • 12

 • ESTAFETTE

 • 17

 • 15

 • 16

 • DAUPHINE

 • 14

 • RODEO

 • LODGY

 • SPORT SPIDER

 • DOKKER

 • OROCH

 • SCALA

RENAULT - samodzielna naprawa i serwis krok po kroku

Chcesz uzyskać więcej przydatnych informacji?

Zadawaj pytania lub dziel się swoim doświadczeniem w zakresie napraw na forum samochodowym. Subskrybuj aktualizacje, aby nie przegapić nowych poradników.

Filmy do naprawy RENAULT - lista odtwarzania od AUTODOC CLUB

 • Play all playlists

  RENAULT instrukcja naprawy samochodu | Lekcje wideo krok po kroku

 • RENAULT MEGANE SCENIC (JA) instrukcja naprawy samochodu | Lekcje wideo krok po kroku

Wskazówki i triki do RENAULT

Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

Aby pobrać aplikację:

 • - zeskanuj kod QR
 • - pobierz z App Store
 • - pobierz z Google Play

Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

Samodzielna wymiana części w RENAULT

Samodzielna naprawa Renault: najczęściej spotykane usterki

Kroki operacyjne - Instrukcja instalacji Frigidaire Glgr1042fs1

Bezpośredni link do pobrania Kroki operacyjne - Instrukcja instalacji Frigidaire Glgr1042fs1

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Kroki operacyjne - Instrukcja instalacji Frigidaire Glgr1042fs1