Montaż podzespołów Dell Precision Nd218

Montaż podzespołów Dell Precision Nd218 może być łatwym zadaniem, jeśli wiesz, jak się za to zabrać. Dell Precision Nd218 jest wyposażony w obudowę ATX, która zapewnia łatwy dostęp do wszystkich podzespołów, a także wystarczająco dużo miejsca do montażu na komponenty. Aby rozpocząć instalację, należy najpierw odłączyć wszystkie kable i wtyczki z obudowy, a następnie wyjąć całą płytę główną. Następnie należy wyjąć procesor i ustawić go na płytce LGA 1150. Następnie można zamontować pamięć RAM i karty graficzne, a także dyski twarde i napędy optyczne. Na koniec należy złożyć wszystkie kable i wtyczki, aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności komputera.

Ostatnia aktualizacja: Montaż podzespołów Dell Precision Nd218

Opis

Najnowszy podręcznik do nauki zawodu technik mechatronik z zakresu kwalifikacji ELM. 03 (Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych).
Publikacja przedstawia najważniejsze wiadomości dotyczące podstaw rysunku technicznego, w tym rzutowania prostokątnego i rzutowania aksonometrycznego, widoków, przekrojów, wymiarowania, rysunków wykonawczych, złożeniowych, montażowych, schematycznych, operacyjnych i zabiegowych, a także systemów CAD. Podręcznik szczegółowo opisuje klasyfikację materiałów, w tym metali i ich stopów, stopów żelaza z węglem, metali nieżelaznych i ich stopów, polimerów, materiałów ceramicznych i kompozytowych.
Omawia pomiary warsztatowe i kwestie związane z podstawami technologii, takie jak: odlewnictwo, walcowanie, ciągnienie, kucie, tłoczenie, toczenie, frezowanie, struganie i dłutowanie, wiercenie i szlifowanie. Skrupulatnie charakteryzuje elementy, podzespoły i zespoły mechaniczne, np. wały i osie, łożyska, sprzęgła, hamulce i przekładnie.
Dzięki podręcznikowi przyszły technik pozna zasady montażu i obsługi elementów, podzespołów i zespołów mechanicznych, a także wykonywania połączeń części maszyn, w tym m. in. połączeń nitowych, spawanych, zgrzewanych, lutowanych.
Wiadomości teoretyczne są wsparte przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy. Dzięki wykorzystaniu kodów QR uczeń może skorzystać z dodatkowych materiałów, m. ilustracji i zdjęć.
Podręcznik, ze względu na swoje atuty, stanowi obowiązkową pozycję w przygotowaniach do egzaminu zawodowego.

Podręcznik skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy kształcą się w zawodach technik mechatronik i monter mechatronik. Realizuje treści z zakresu pierwszej części kwalifikacji E. 3 (Montaż elementów, podzespołów i zespołów mechanicznych).

Autor publikacji wyczerpująco omawia zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad bhp, budową zespołów i podzespołów mechanicznych, przygotowaniem ich do montażu i procesem montażu. Uczeń znajdzie tu też informacje na temat: oceny stanu technicznego zespołów i podzespołów, technologii obróbki, technik łączenia materiałów, narzędzi do montażu i demontażu podzespołów i zespołów mechanicznych. Wiadomości teoretyczne opatrzono licznymi przykładami i ćwiczeniami wskazującymi sposoby praktycznego zastosowania wiedzy.

W publikacji znajdują się też zdjęcia, rysunki i schematy, które ułatwią zrozumienie i zapamiętanie materiału, oraz pytania kontrolne, pomocne w sprawdzaniu stopnia przyswojenia omówionych treści.

Stanisław Sierny – wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych z branży elektronicznej, informatycznej i elektrycznej.

Numer dopuszczenia MEN: 17/2016

Ten produkt jest niedostępny. Sprawdź koszty dostawy innych produktów.

Jak skrócić czas renderingu i przetwarzania filmów, zapewniając sobie wysoki komfort pracy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do filmów 4K.

Obróbka oraz montaż filmów w 4K to nie lada wyzwaniedla komputera. Wydajne montowanie, obrabianie i renderowanie filmów wymagaodpowiednio mocnych podzespołów, które zagwarantują szybką finalizacjęprojektów wideo w najwyższych rozdzielczościach bez długiego i mozolnegoprzetwarzania każdej operacji. Sprawdź, jaką stację roboczą wybrać, abymaksymalnie ułatwić sobie codzienną pracę.

Jaki sprzęt sprawdzi się do obróbki i montażu filmów w 4K?

Komputer stacjonarny lub mobilny, który poradzi sobiez efektywnym tworzeniem, renderowaniem i obróbką filmów wideo w rozdzielczości4K powinien być wyposażony w nowoczesne i wydajne podzespoły. Podstawą takiejkonfiguracji jest m. in. mocny procesor i7 lub i9 dziewiątej generacji – np.i7-9700K, odpowiednio mocna karta graficzna oraz monitor o zapewniający dobreodwzorowanie palety kolorów. Nie należy zapomnieć także o wydajnym i pojemnymdysku SSD.

Zastanów się, w jakich programach będziesz pracował

Na rynku istnieje wiele programów do montażu, obróbkii renderowania filmów, co w pewien sposób komplikuje dobór odpowiedniej kartygraficznej. Co więcej, poszczególne wersje tych samych programów do tworzeniafilmów zmieniają nieco sposób wykorzystania zasobów sprzętowych.

Przykładowo: program Vegas 14 firmy Magix (ex Sony)obsługuje wsparcie kart graficznych firmy NVIDIA, jednak wyłącznie do serii GTX1000. Kolejne modele – np. karta RTX 2000 – nie będą już obsługiwane bezaktualizacji do wersji przynajmniej 15. Z kolei Adobe CC Premiere Pro korzystaz technologii firmy NVIDIA pod innym kątem – wykorzystuje rdzenie CUDA, copowoduje, że im więcej tych rdzeni w GPU, tym lepiej. Przykładem wydajnejstacji roboczej wyposażonej w aż 2304 rdzenie CUDA jest model DELL PrecisionM7740.

Przykładowa konfiguracja Dell Precision 7740 do obróbki filmów 4K

Niemniej, realna obróbka filmów wymaga poruszania siępośród zróżnicowanych pod względem architektury i wykorzystywania zasobówsprzętowych programów. Zwykle profesjonaliści w swojej codziennej pracywykorzystują m. takie programy jak: Photoshop, Illustrator, After Effect czyPremiere Pro, co nieco utrudnia precyzyjne dopasowanie konfiguracji stacjiroboczej.

Rola karty graficznej w tworzeniu filmów 4K sprowadzasię głównie do zapewniania ich podglądu i eksportu podczas edycji. Niemniej,GPU bierze także czynny udział w dynamicznym renderowaniu wideo – podobnie jakCPU.

Przyda Ci się mocny procesor

Pogląd wideo bazuje zwykle na jednym rdzeniu GPU orazna dostępnych rdzeniach CPU, wobec czego mocna jednostka CPU w konfiguracjisprzętu ma kluczowe znaczenie w kontekście renderingu i obróbki wideo. Choćsamo renderowanie warto ustawić na GPU, to liczba rdzeni procesora jest istotnazwłaszcza w kontekście szybszego przetwarzania materiałów wideo, co jest ważnew trakcie samego montażu i obróbki wideo w 4K, a także odtwarzania efektów nieakcelerowanych przez GPU. Do codziennej pracy przy montażu wideo 4K idealniesprawdzą się stacje robocze wyposażone w dziewiątą generację CPU i7 czy i9.Przykładowo model Alienware R9 dysponuje potężną jednostką obliczeniową i7-9700z 8 rdzeniami taktującymi w częstotliwościach 3, 60-4, 90 GHz.

Im więcej pamięci RAM, tym lepiej

Wydajny montaż wideo wymaga odpowiednio dużych zasobów pamięci RAM. Montując i edytując filmy w jakości 4K, warto postawić na minimum 32 GB pamięci RAM w standardzie DDR4, która znacząco skróci czas przetwarzania i renderowania wideo. Obsługę 32 GB pamięci RAM zapewniają m. modele: Precision 3630, Precision 5820, Precision M7740 oraz Alienware’y R9. pl/wp-content/uploads/2019/12/precision_3630_mt_mv4-1024x1024. pl/wp-content/uploads/2019/12/precision_3630_mt_mv4-300x300. pl/wp-content/uploads/2019/12/precision_3630_mt_mv4-150x150. pl/wp-content/uploads/2019/12/precision_3630_mt_mv4-768x768. pl/wp-content/uploads/2019/12/precision_3630_mt_mv4-1536x1536. pl/wp-content/uploads/2019/12/precision_3630_mt_mv4. pl/? attachment_id=2259" target="_blank" rel="noreferrer noopener" aria-label=" (otwiera się na nowej zakładce)">Dell Precision 3630 do obróbki filmów 4K

Dobre odwzorowanie kolorów w monitorze

Do sprawnego tworzenia materiałów wideo w jakości 4Kniezbędne jest wyposażenie się w stację roboczą z monitorem, który pokryje 100%barw w palecie AdobeRGB lub (co byłoby rozwiązaniem lepszym) DCI-P3. Takiepokrycie zapewnią m. matryce UHD w laptopach oraz matryce UP w komputerachstacjonarnych.

Podsumowanie

Wideo można tworzyć i renderować w zasadzie na każdymsprzęcie i niemożliwe jest wskazanie optymalnej konfiguracji sprzętowejkomputera wykorzystywanego do tego typu zadań. Niemniej, chcąc możliwiemaksymalnie skrócić czas renderingu i przetwarzania filmów oraz zapewnić sobiekomfort pracy, warto postawić na jak najlepszą i najwydajniejszą konfiguracjęstacji roboczej w budżecie, jakim dysponujemy.

Montaż podzespołów Dell Precision Nd218

Bezpośredni link do pobrania Montaż podzespołów Dell Precision Nd218

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Montaż podzespołów Dell Precision Nd218