Serveice Podręcznik Aeg Arctis 2294ga No Frost

Aeg Arctis 2294GA No Frost to nowoczesny system chłodzenia, który zapewnia doskonałe warunki przechowywania żywności. System ten wykorzystuje technologię No Frost, która zapobiega gromadzeniu się lodu na ściankach zamrażarki oraz powstawaniu szronu na skraplaczu. System No Frost jest wyposażony w czujnik wilgoci, który reguluje temperaturę wewnątrz zamrażarki w celu zapewnienia optymalnych warunków do przechowywania żywności. Jego pięciokomorowy układ chłodzenia zapewnia równomierny rozkład chłodu, dzięki czemu żywność jest lepiej chroniona przed szybkim psucie się. System No Frost jest też wyposażony w sprytne funkcje, takie jak MultiAirflow, które zapewniają szybkie i równomierne chłodzenie. System ten został zaprojektowany z myślą o optymalnej wydajności energetycznej, dzięki czemu jest ekonomiczny w użytkowaniu.

Ostatnia aktualizacja: Serveice Podręcznik Aeg Arctis 2294ga No Frost

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

19 Oct 2007 21:37 3710

 • #1

  User removed accountUser removed account  

  #1

  Witam mam pytanie związane z zamrażarką AEG Artctis otóż padła mi płytka elektroniczna sterująca agregatem. Czy mógłby mi ktoś doradzić czy można ją jakoś zastąpić inną płytką lub podłączyć to omijając ją ponieważ zamrażarka przywieziona jest z Niemiec i w naszym serwisie AEG istnieje tylko możliwość sprowadzenia tej płytki na zamówienie co też nie jest tanie. Proszę o pomoc albo ktoś może ma taką płytkę i chciałby odsprzedać. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

  Dodano po 9 [minuty]:

  jeszcze dodaję zdjęcie tej płytki i pozdrawiam

  Moderated By skryn:

  Proszę przeczytać instrukcję...
  Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

 • #2jmkLevel 28  #2

  No frost wymaga odpowiedniego wysterowania jej elementami jak wentylator, grzałki( minimum DWIE) o sprężarce i regulacji temperatury.
  Więc łatwe to nie jest.
  A jak to urzadzenie sie zachowuje?
  Może cos da się zrobić!

 • #3#3

  Witam, po włączeniu do prądu na wyświetlaczu temperatury pojawia się tylko litera F lub dwie FF i świecą wszystkie kontrolki i nic więcej zero reakcji. Pozdrawiam

 • #4jpserwis

  Home appliances specialist  #4

  Można zastosować sterownik od chłodni z full opcją, co też nie jest tanie.

 • #5eldomLevel 22  #5

  Płytka może być dobra
  FF może sygnalizować błąd czujek
  Lodówka jest chyba dość stara (z czasów gdy AEG nie było częścią Electroluxa). Czyli płytka może sporo kosztować i nie zadziałać.
  Można zastosować zwykły termostat do zamrażarki do sterowania całością i mechaniczny zegar od jakiegoś No Frosta plus klikson do wyłączania grzałek. Ale to straszna rzeźba nie wiem czy lodówka jest tego warta.

 • #6#6

  od jakiej chłodni można dać ten sterownik z ful opcją i czy trzeba coś przerabiać?

  Dodano po 4 [minuty]:

  zamrażarka jest z grudnia 2002 roku a płytke dzisiaj sprawdzałem jest uszkodzony główny scalak

 • #7#7

  Opcja full to dwie czujki (parownika i komory), podłączenie kompresora, grzałek, wentylatora.
  Jest instrukcja podłączenia i konfiguracji. Do nabycia w każdej hurtowni chłodniczej. Takie rzeczy robię w nofrostach jak klientowi zależy (tj dobrze płaci) a oryginalna część jest nie dostępna.
  W twoim przypadku zadzwoniłbym do fachowca, żeby najpierw stwierdził co jest uszkodzone, bo z tym modułem to chyba tak tylko wypaliłeś.

 • #8#8

  modół jest napewno uszkodzony bo był właśnie dzisiaj sprawdzany u fachowca bo sam miałem wątpliwości i miałem nadzieję że to coś innego pomimo że już dzwoniłem do serwisu i pytałem o koszt tej płytki bo wczoraj pisząc post jeszcze nie byłem do końca pewny czy to modół ale się nie myliłem dzisiaj na 100 procent mam pewność, główny scalak ten z kropką na foto jest cały czas na zwarciu

 • #9#9

  Moduł był sprawdzany u fachowca czy zamrażarka?
  Ja na twoim miejscu zamówiłbym fachowca do zamrażarki i niech naprawia. Jak zmoczy dupę to jego problem nie twój. Za to płacisz. Jak chcesz taniej to zamawiaj moduł i wymieniaj sam. Ja tam wolę zapłacić raz i raz płakać.

 • #10#10

  witam dopiero teraz odpisuje ponieważ dzisiaj był fachowiec i stwierdził nad wszelką wątpliwość uszkodzenie modułu którego oczywśćie nie ma także pozostaje mi tylko prawdopodobnie sprowadzenie na zamówienie z niemiec albo to co mi doradzałeś jpserwis zastosować od chłodni chociaż fachowiec upierał się przy orginalnej części sam nie wiem co robić?

 • #11#11

  Witam, długo się nie odzywałem ponieważ do tej pory poszukiwałem tego modułu ale okazało się że zamrażarka nie jest warta ceny tej płytki. Wcześniej kilku z kolegów doradzało mi zastosowanie czegoś zastępczego zamiast tego orginalnego sterownika do no frosta i chyba będe musiał to zrobić czy mógłby mi ktoś bliżej sprecyzować co było by najlepsze zamiast tego sterownika i czy jest to dostępne na allegro chociaż osobiście znalazłem stronę firmową http://www. pl/ i są tam rożne sterowniki, może ktoś doradzi który z tamtąd by sie najlepiej nadawał lub jakiś inny. W moim No Frost jest jeden wentylator 24V DC reszta prawdopodobnie jest na 220 AC. Z góry dziękuje z podpowiedź i Pozdrawiam.

 • #12#12

  marek230-m1 wrote:

  W moim No Frost jest jeden wentylator 24V DC

  To już sobie daruj ten sterownik.

 • #13#13

  to mam rozumieć jpserwis że nic nie da się zrobić skoro jest wentylator na 24V DC czy jest jakieś wyjście?

Serveice Podręcznik Aeg Arctis 2294ga No Frost

Bezpośredni link do pobrania Serveice Podręcznik Aeg Arctis 2294ga No Frost

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Serveice Podręcznik Aeg Arctis 2294ga No Frost