Specyfikacje referencyjne Canon Digital Video Solution Disk Ver 3

Canon Digital Video Solution Disk Ver 3 jest to standard specyfikacji, który został opracowany przez firmę Canon, aby umożliwić użytkownikom tworzenie i odtwarzanie wysokiej jakości wideo w formacie cyfrowym. Specyfikacja zawiera szczegółowe wytyczne dotyczące zapisywania i odczytywania kodowanego wideo. Dostarczone narzędzia umożliwiają tworzenie i odtwarzanie filmów o wysokiej jakości, w których kompresja jest mniejsza niż w przypadku formatu MPEG-2. Specyfikacja Canon Digital Video Solution Disk Ver 3 oferuje również wsparcie dla łączności Ethernet, co ułatwia wymianę plików wideo między użytkownikami.

Ostatnia aktualizacja: Specyfikacje referencyjne Canon Digital Video Solution Disk Ver 3

Digital Photo Professional

Digital Photo Professional (DPP) to zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania, przeglądania i edycji obrazów w formacie RAW przeznaczone do użytku z cyfrowymi aparatami fotograficznymi EOS i modelami PowerShot z obsługą formatu RAW. Program DPP umożliwia podstawowe i zaawansowane edytowanie i drukowanie zdjęć w formacie RAW. Dostępne funkcje edycji obejmują m. in. obracanie obrazu, regulację balansu bieli, zakresu dynamicznego i kolorów oraz precyzyjne dostrajanie krzywej tonalnej.
Program DPP obsługuje przestrzenie kolorów sRGB, Adobe RGB, Wide Gamut RGB i system zarządzania kolorami (SMF) za pomocą profilu ICC (International Color Consortium).
Najnowszą wersję programu DPP lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi Digital Photo Professional.
Program Digital Photo Professional jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

EOS MOVIE Utility

EOS MOVIE Utility jest oprogramowaniem do odtwarzania filmów nagranych przy użyciu odpowiednich aparatów oraz do zapisywania nagrań utworzonych z pojedynczych klatek filmu. Można też używać funkcji View Assist do odtwarzania filmów nagranych w trybie Canon Log Gamma.
Ponadto można połączyć kilka plików z filmami o rozmiarze 4 GB w jeden plik i zapisać go.
Najnowszą wersję programu EOS MOVIE Utility lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi EOS MOVIE Utility. pl/support/consumer_products/software/eos-movie-utility. aspx? ">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

EOS Utility

Program EOS Utility ułatwia przenoszenie zdjęć z aparatu EOS do komputera. Użytkownik może przesłać wszystkie zdjęcia od razu lub wybrać pojedyncze obrazy do przenoszenia. Ponadto program współpracuje z oprogramowaniem Digital Photo Professional i ImageBrowser EX.
Program EOS Utility umożliwia również zdalną obsługę aparatu z komputera za pomocą kabla interfejsu (USB) dostarczonego z aparatem, za pośrednictwem sieci Wi-Fi (jeśli aparat jest wyposażony w odpowiedni moduł) lub za pomocą osobnego bezprzewodowego przekaźnika danych.
Najnowszą wersję programu EOS Utility lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi EOS Utility. Ponadto można pobrać przydatną instrukcję obsługi programu EOS Utility.
Program EOS Utility jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu EOS. pl/support/consumer_products/software/eos-utility. aspx? ">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

ImageBrowser EX

Należy pamiętać, że program ImageBrowser EX zastąpił programy ZoomBrowser EX i ImageBrowser.
ImageBrowser EX jest programem do zarządzania obrazami zarejestrowanymi aparatem Canon. Program udostępnia proste procedury dotyczące wszystkich czynności – od pobierania, porządkowania i edycji obrazów po ich drukowanie i wysyłanie w postaci załączników wiadomości e-mail.
Użytkownik może używać wielu funkcji znanych z programu Adobe Photoshop, takich jak kadrowanie, konwertowanie obrazów RAW i JPEG czy regulacja kontrastu i nasycenia. Można także tworzyć i drukować osobiste albumy fotograficzne lub panoramy z wielu obrazów za pomocą programu PhotoStitch, który również znajduje się w pakiecie.
ImageBrowser X zapewnia również dostęp do programu Map Utility, który umożliwia przypisywanie lokalizacji wykonania zdjęcia. Dotyczy to tylko aparatów z modułem GPS.
Najnowszą wersję programu ImageBrowser EX lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi ImageBrowser EX.
Program ImageBrowser EX jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.
Program ImageBrowser EX automatycznie zainstaluje oprogramowanie Microsoft Silverlight z serwera firmy Microsoft. Aby instalacja się powiodła, konieczne jest sprawne połączenie internetowe. pl/support/consumer_products/software/imagebrowser-ex. aspx? ">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

Picture Style Editor

Picture Style Editor jest programem, który umożliwia tworzenie spersonalizowanych plików stylów obrazów, nadających zdjęciom żądany wygląd. Style obrazów można następnie stosować na etapie przetwarzania obrazów RAW lub pobrać do aparatu i stosować podczas fotografowania.
Najnowszą wersję programu Picture Style Editor można pobrać (jeśli jest dostępna) ze specjalnej strony poświęconej programowi Picture Style Editor. Można również pobrać przydatną instrukcję obsługi programu Picture Style Editor.
Program Picture Style Editor jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu EOS. pl/support/consumer_products/software/picture-style-editor. ws/i/canon/Picture_Style_Editor? w=550&qlt=100&fmt=webp&bg=rgb(255, 255, 255)" media="(min-width: 1920px)"/>

PhotoStitch

Program PhotoStitch umożliwia wybranie kilku zdjęć dużego obiektu i łatwe połączenie ich w celu utworzenia jednego zdjęcia panoramicznego. To narzędzie jest szczególnie przydatne do tworzenia zdjęć krajobrazów, które są zbyt duże, aby można je było sfotografować w całości.
Najnowszą wersję programu PhotoStitch lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi PhotoStitch. Należy pamiętać, że program PhotoStitch jest teraz dostępny także w ramach programu ImageBrowser EX.
Program PhotoStitch jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon. pl/support/consumer_products/software/photostitch. aspx? ">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

EOS Movie Plugin

Dodatek EOS Movie Plugin umożliwia „rejestrowanie i przenoszenie” nagrań z wybranych zaawansowanych aparatów fotograficznych Canon EOS do programu do edycji Final Cut Pro firmy Apple.
Dodatek konwertuje filmy z aparatu EOS za pomocą kodeka ProRes 4:2:2 firmy Apple (wysoka jakość) w przybliżeniu dwukrotnie szybciej niż w przypadku standardowej konwersji firmy Apple. Ponadto użytkownicy będą mogli dodawać kod czasowy, nazwy i metadane podczas edycji nagrań.
Najnowszą wersję dodatku EOS Movie Plugin można pobrać (jeśli jest dostępna) ze specjalnej strony poświęconej dodatkowi EOS Movie Plugin. pl/support/consumer_products/software/eos-movie-plugin. aspx? ">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

Kodek Canon RAW

Kodek Canon RAW to dodatek dla systemu Windows, który umożliwia importowanie i wyświetlanie plików obrazów Canon RAW za pomocą takich programów, jak Podgląd obrazów i faksów systemu Windows.
Kodek Canon RAW jest dostępny tylko dla wybranych modeli. Jego najnowszą wersję można pobrać ze specjalnej strony poświęconej kodekowi Canon RAW. pl/support/consumer_products/software/canon-raw-codec. aspx? ">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początkuOprogramowanie archiwalne

Opisy starszego oprogramowania, które firma Canon zastąpiła innym oprogramowaniem.

ZoomBrowser EX i ImageBrowser

Należy pamiętać, że program ZoomBrowser EX, który dotychczas był dostępny dla systemu Windows, oraz program ImageBrowser, który dotychczas był dostępny dla systemu Mac, zostały połączone w jedno oprogramowanie o nazwie ImageBrowser EX.
ZoomBrowser EX i ImageBrowser to programy, które umożliwiają łatwe zarządzanie obrazami i ich edycję. Użytkownik może przetwarzać obrazy RAW, tworzyć obrazy panoramiczne i zdalnie obsługiwać aparat z komputera.
Wszystkie funkcje programów ZoomBrowser EX i ImageBrowser są teraz dostępne w programie ImageBrowser EX, który można pobrać, wybierając swoje urządzenie na stronie serii aparatów EOS, PowerShot lub IXUS.

Powrót do początku

Specyfikacje ogólne

Port USB:

Hi-Speed USB *1

Port LAN:

Bezprzewodowa sieć LAN: IEEE802. 11n / IEEE802. 11g / IEEE802. 11b

*1 Wymagany jest komputer zgodny ze standardem Hi-Speed USB. W związku z tym, że interfejs Hi-Speed USB jest w pełni zgodny ze standardem USB 1. 1, może pracować z szybkością interfejsu USB 1. 1.

Z portów USB i LAN można korzystać równocześnie.

Drukowanie bez obramowania: margines górny/dolny/lewy/prawy: 0, 0 mm (0, 0 cala)

Drukowanie standardowe:

-Margines górny:

 • Rozmiar kwadratu: 6, 0 mm (0, 24 cala)
 • Inne rozmiary: 3, 0 mm (0, 12 cala)

-Margines dolny:

 • Inne rozmiary: 5, 0 mm (0, 20 cala)
 • -Margines lewy:

 • Letter/Legal: 6, 4 mm (0, 26 cala)
 • Inne rozmiary: 3, 4 mm (0, 14 cala)
 • -Margines prawy:

 • Letter/Legal: 6, 3 mm (0, 25 cala)
 • Temperatura: 5-35°C (41-95°F)

  Wilgotność: 10-90% (bez kondensacji)

  * Wydajność drukarki może ulec zmniejszeniu w pewnym zakresie temperatury i wilgotności.

  Zalecane warunki otoczenia:

  Temperatura: 15-30°C (59-86°F)

  Wilgotność: 10-80% (bez kondensacji)

  * Dane dotyczące zakresów temperatury i wilgotności otoczenia odpowiednich dla poszczególnych rodzajów papieru, np. papieru fotograficznego, można znaleźć na opakowaniu danego papieru lub w dostarczonej z nim dokumentacji.

  Temperatura: 0-40°C (32-104°F)

  Wilgotność: 5-95% (bez kondensacji)

  Prąd zmienny 100-240 V, 50/60 Hz

  (Dołączony kabel zasilania działa tylko w kraju lub regionie, dla którego został zakupiony).

  Drukowanie (kopiowanie): około 11 W *1

  Stan gotowości (wartość minimalna): około 1, 7 W *1*2

  Tryb gotowości (podłączone wszystkie porty): około 1, 7 W

  Po wyłączeniu: około 0, 3 W

  *1 Włączona bezprzewodowa sieć LAN.

  *2 Nie można zmienić czasu, po którego upływie urządzenie samoczynnie przechodzi w stan gotowości.

  Około 435 (szer. ) x 316 (głęb. ) x 145 (wys. ) mm

  Około 17, 2 (szer. ) x 12, 5 (głęb. ) x 5, 8 (wys. ) cala

  * Ze schowaną podpórką papieru i tacą wyprowadzania papieru.

  Około 3, 9 kg (około 8, 5 funta)

  * Z zainstalowanymi kasetami FINE.

  Rozdzielczość drukowania (dpi)

  4800* (w poziomie) x 1200 (w pionie)

  * Krople atramentu mogą być umieszczane na papierze w minimalnej odległości 1/4800 cala od siebie.

  InterfejsSzerokość drukowania203, 2 mm/8 calaMożliwy obszar wydrukuWarunki otoczenia podczas pracyWarunki otoczenia podczas przechowywaniaZasilaniePobór prąduWymiary zewnętrzneMasaKaseta FINE firmy CanonŁącznie 1280 dysze (320 dysz BK, po 320 dysze C/M/Y)

  Specyfikacje dotyczące kopiowania

  Wiele kopiimaks. 20 stron

  Specyfikacje dotyczące skanowania

  Sterownik skanera

  Windows: TWAIN w wersji 1. 9, WIA

  Maksymalny rozmiar skanowaniaA4/Letter, 216 x 297 mm/8, 5 x 11, 7 calaRozdzielczość skanowania

  Maks. rozdzielczość optyczna (w poziomie x w pionie): 600 x 1200 dpi *1

  Maks. rozdzielczość interpolowana: 19 200 x 19 200 dpi *2

  *1 Rozdzielczość optyczna odzwierciedla maksymalną częstotliwość próbkowania określoną zgodnie z normą ISO 14473.

  *2 Zwiększanie rozdzielczości skanowania ogranicza maksymalny możliwy obszar skanowania.

  Gradacja (wejście/wyjście)

  Stopnie szarości: 16 bitów/8 bitów

  Kolor: 48 bitów/24 bity (16 bitów/8 bitów na każdą składową RGB)

  Specyfikacje sieci

  Protokół komunikacyjnyTCP/IPBezprzewodowa sieć LAN

  Zgodność ze standardami: IEEE802. 11b

  Pasmo częstotliwości: 2, 4 GHz

  Kanał: 1-11 lub 1-13

  * Pasmo częstotliwości i dostępne kanały zmieniają się w zależności od kraju lub regionu.

  Odległość komunikacji: 50 m/164 stóp we wnętrzach

  * Efektywny zasięg zmienia się w zależności od otoczenia i umiejscowienia urządzeń.

  Zabezpieczenia:

  WEP (64-/128-bitowy)

  WPA-PSK (TKIP/AES)

  WPA2-PSK (TKIP/AES)

  Konfiguracja:

  WPS (konfiguracja metodą naciskania przycisku/kodu PIN)

  WCN (WCN-NET)

  Łatwe poł. bezprzewod.

  Inne właściwości: hasło administratora

  Minimalne wymagania systemowe

  Należy stosować się do wymagań systemu operacyjnego, jeśli są one bardziej wygórowane od podanych poniżej.

  Windows

  System operacyjny

  Windows 10, Windows 8. 1

  Windows 7 SP1

  Uwaga: Prawidłowe działanie jest gwarantowane tylko na komputerze z zainstalowanym fabrycznie systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym.

  Wymagany jest program . NET Framework 4. 5. 2 lub 4. 6.

  Wolne miejsce na dysku twardym

  3 GB

  Uwaga: na potrzeby instalacji oprogramowania dostarczonego w zestawie.

  Niezbędna ilość wolnego miejsca na dysku twardym może ulec zmianie bez powiadomienia.

  MonitorXGA 1024 x 768

  Mac OS

  OS X v10. 10. 5 - OS X v10. 11, macOS Sierra v10. 12

  1, 5 GB

  Inne obsługiwane systemy operacyjne

  iOS, Android, Windows 10 Mobile

  W przypadku obsługiwanego systemu operacyjnego część funkcji może być niedostępnych.

  Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci Web firmy Canon.

  Możliwość drukowania z telefonu komórkowego

  Apple AirPrintGoogle Cloud PrintPIXMA Cloud Link
 • Do instalacji oprogramowania dla systemu operacyjnego Windows wymagane jest połączenie internetowe lub napęd CD-ROM.
 • Do użycia funkcji Easy-WebPrint EX i wszystkich podręczników użytkownika jest wymagane połączenie internetowe.
 • Wymagany jest program Easy-WebPrint EX: Internet Explorer 8, 9, 10 lub 11* (dla systemu Windows).
 • Windows: w przypadku systemu Windows Media Center część funkcji może być niedostępnych.
 • Windows: sterownik TWAIN (ScanGear) jest zgodny ze standardem TWAIN w wersji 1. 9 i wymaga obecności w systemie operacyjnym oprogramowania Menedżer źródeł danych.
 • W wewnętrznym środowisku sieciowym należy otworzyć port 5222. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u administratora sieci.
 • Informacje zawarte w niniejszym podręczniku mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

  Wybierz potrzebne Ci materiały pomocy

  • Tu znajdziesz najnowsze sterowniki do swojego produktu

  • Oprogramowanie, które zapewni Ci jeszcze lepsze wrażenia z pracy z naszymi produktami

  • Przydatne przewodniki, dzięki którym wykorzystasz potencjał swojego produktu

  • Przejrzyj aplikacje współpracujące z Twoim produktem

  • Tu znajdziesz najnowsze oprogramowanie układowe swojego produktu

  • Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań

  • Poznaj najnowsze wiadomości o swoim produkcie

  • Znajdź rozwiązania błędów, których kody wyświetla Twój produkt

  • Poznaj dane techniczne swojego produktu

  Left Right

  Inne przydatne pozycje...

  Kontakt

  Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą e-mail, aby uzyskać pomoc techniczną

  Canon iD

  Zarejestruj produkt i zarządzaj kontem Canon ID

  Naprawa

  Wyszukaj punkt serwisowy i przydatne informacje dotyczące procedury napraw

  lub

  Specyfikacje referencyjne Canon Digital Video Solution Disk Ver 3

  Bezpośredni link do pobrania Specyfikacje referencyjne Canon Digital Video Solution Disk Ver 3

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Specyfikacje referencyjne Canon Digital Video Solution Disk Ver 3