Suplement do podręcznika Frigidaire Cgef3057kfb

Frigidaire CGEF3057KFB to wysokiej jakości podręcznik kuchenny, który zawiera wszystkie informacje niezbędne do uzyskania optymalnych rezultatów z twojego urządzenia. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania, konserwacji i naprawy urządzenia. Dodatkowo w podręczniku znajduje się dodatkowy suplement, który zawiera informacje o różnych funkcjach i opcjach, takich jak tryb oszczędzania energii, który pozwala zaoszczędzić energię podczas użytkowania urządzenia. Suplement zawiera również informacje na temat bezpieczeństwa i zalecanego przeglądu technicznego urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Suplement do podręcznika Frigidaire Cgef3057kfb

Pracując z Repetytorium 8:

 • Zdążysz na czas i w ciekawy sposób przygotować uczniów do egzaminu w ciągu jednego roku szkolnego.
 • Możesz uczyć stacjonarnie i zdalnie dzięki ONEbookowi – Twojemu asystentowi lekcji.
 • Przygotujesz do egzaminu uczniów na różnym poziomie w tym samym czasie dzięki rozwiązaniom zawartym w podręczniku, zeszycie ćwiczeń i dodatkowych materiałach.

Podręcznik do języka angielskiego dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia:1097/5/2021
Autorzy:Jayne Freeman-Zolotenki, Jon Hird, Małgorzata Konopczyńska, Magdalena Shaw, Paulina Kuźmo-Biwan, Barbara Ściborowska, Magdalena Dygała

NOWOŚĆ! EDYCJA 2021-2023

Praca z podręcznikiem to:

 • Skuteczne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty dzięki ćwiczeniom w formatach egzaminacyjnych znajdujących się w każdej lekcji (ćwiczenia egzaminacyjne w każdej lekcji, układ lekcji opowiadający kolejności zadań w arkuszu egzaminacyjnym).
 • Nauczanie języka obcego w takiej formie, w jakiej znajdzie się na egzaminie ósmoklasisty i z jakim uczniowie zetkną się poza szkołą. Dzieje się to za sprawą odpowiedniego połączenia dwóch tematów egzaminacyjnych w ramach jednego rozdziału (materiał podzielony na lekcje, spiralne łączenie treści, teoria, czyli gramatyka i słownictwo, poprzedza praktykę – czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie).
 • Motywacja do pracy nawet w okresie po egzaminie ósmoklasisty dzięki unikalnemu rozdziałowi Closer. Nauka opiera się tu na komunikacji, grach, projektach i rozwija umiejętności istotne w XXI wieku. Closer można realizować na 7 do 14 godzin lekcyjnych, co zapewnia elastyczność pracy przy zmiennym terminie egzaminu.
 • Wsparcie uczniów przez przejrzystą i czytelną szatę graficzną, jasne i krótkie wyjaśnienia zagadnień, filmy gramatyczne, wskazówki, naukę pisania step by step.
 • Poszerzenie zakresu słownictwa dla uczniów mocniejszych dzięki sekcji Extra Vocabulary Practise na końcu podręcznika.
 • przejdź do sklepu

  Zeszyt ćwiczeń do języka angielskiego dla klasy ósmej szkoły podstawowej

  Jayne Freeman-Zolotenki, Kim Ashmore, Małgorzata Konopczyńska, Magdalena Shaw, Paulina Kuźmo-Biwan, Barbara Ściborowska, Magdalena Dygała

  Praca z zeszytem ćwiczeń to:

 • Spójne połączenie treści z przedstawionymi w podręczniku: każdej lekcji z podręcznika i wszystkim materiałom dodatkowym na końcu podręcznika odpowiada zestaw zadań w zeszycie ćwiczeń.
 • Intensywny trening egzaminacyjny w każdej lekcji m. in. dzięki sekcji Exam. Znajdują się w niej ćwiczenia z punktacją o charakterze egzaminacyjnym, a każda kolejna sekcja zbiera materiał z poprzednich unitów.
 • Atrakcyjna dla uczniów forma pracy z czterema rodzajami filmów:
 •  gramatycznych, w formie sketch notes z komentarzem w języku polskim,
 •  komunikacyjnych, z udziałem nastoletnich youtuberów,
 •  kulturowych, przybliżających kraje angielskiego obszaru językowego,
 •  egzaminacyjnych, w formie przewodnika po egzaminie ósmoklasisty.
 • Filmom towarzyszą kolorowe karty pracy w zeszycie ćwiczeń.

 • Diagnoza umiejętności egzaminacyjnych na początku roku szkolnego – dzięki testowi „na wejście” – Mock Test.
 • Regularne powtórki materiału w formie arkusza egzaminacyjnego po każdym rozdziale – w formie lekcji Test.
 • Bogata baza ćwiczeń uzupełniających i do samodzielnej pracy w domu.
 • Dodatkowy trening gramatyczny dzięki sekcji Extra Grammar Practise na końcu zeszytu ćwiczeń. pl/product/repetytorium-8-zeszyt-cwiczen-do-jezyka-angielskiego-dla-klasy-osmej-szkoly-podstawowej-070685" target="_blank">przejdź do sklepu

  Egzamin ósmoklasisty z Nową Erą

  Teraz Egzamin Ósmoklasisty Repetytorium do samodzielnej nauki

  Czytaj więcej

  Zobacz podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  Podręcznik Repetytorium 8

  Praca z podręcznikiem to:

 • skuteczne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty dzięki ćwiczeniom w formatach egzaminacyjnych znajdujących się w każdej lekcji,

  nauczanie języka obcego w takiej formie, w jakiej pojawi się na egzaminie ósmoklasisty i z jakim uczniowie zetkną się poza szkołą. Dzieje się to za sprawą odpowiedniego połączenia dwóch tematów egzaminacyjnych w ramach jednego rozdziału.

  motywacja do pracy nawet w okresie po egzaminie ósmoklasisty dzięki unikalnemu rozdziałowi Closer. Nauka opiera się tu na komunikacji, grach, projektach i rozwija umiejętności istotnych w XXI wieku.

  zobacz podręcznik

  Zeszyt ćwiczeń

  Praca z zeszytem ćwiczeń to:

  spójne połączenie treści z przedstawionymi w podręczniku: każdej lekcji z podręcznika i wszystkim materiałom dodatkowym na końcu podręcznika odpowiada zestaw zadań w zeszycie ćwiczeń,

  intensywny trening egzaminacyjny m. Znajdują się w niej ćwiczenia z punktacją o charakterze egzaminacyjnym, a każda kolejna sekcja zbiera materiał z poprzednich unitów i jest podzielona na części egzaminacyjne,

  atrakcyjna forma dla uczniów zapewniona dzięki czterem rodzajom filmów:

  – gramatycznych

  – z udziałem nastoletnich youtuberów

  – kulturowych

  – przewodnika po egzaminie ósmoklasisty.

  Książka nauczyciela

  Praca z książką nauczyciela to:

  oszczędność czasu przy planowaniu lekcji, dzięki czytelnej nawigacji,

  wsparcie dzięki wskazówkom i pomysłom na rozgrzewki językowe,

  wygoda i łatwy dostęp do podręcznika i zeszytu ćwiczeń, transkrypcji nagrań oraz kluczy odpowiedzi,

  dostęp do nagrań na płytach i pod kodami QR. pdf" target="_self">zobacz fragment

  Bank pomysłów

  Bank pomysłów to 144 strony do kopiowania z dodatkowymi zadaniami do każdego rozdziału. Publikacja zawiera:

  dodatkowy zestaw zadań egzaminacyjnych w formie kart pracy do kopiowania, przeznaczonych do samodzielnej realizacji przez ucznia,

  dwa rodzaje kart pracy:

  – Karty Support, zawierające zadania dla uczniów wymagających dodatkowego treningu; w ich skład wchodzą prostsze zadania (tylko zamknięte) oraz dodatkowe wskazówki,

  – Karty Mastery, zawierające zadania dla uczniów bardziej zaawansowanych językowo; w tych kartach znajdują się wszystkie typy zadań egzaminacyjnych, w tym zadania otwarte. pl/pliki/zasoby, reforma-2017-szkola-podstawowa-klasy-4-8, jezyk-angielski, repetytorium-8? facets=3%3A42117" target="_blank">zobacz fragment

  Przewodnik Specjalne Potrzeby Edukacyjne

  Przewodnik Specjalne potrzeby edukacyjne to publikacja w wersji cyfrowej zawierająca:

  200 stron materiałów dla ucznia i nauczyciela,

  wskazówki do każdej lekcji z podręcznika, pokazujące, jak pracować z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

  zmodyfikowane zadania z podręcznika i zeszytu ćwiczeń – w formie dostosowanej do potrzeb uczniów,

  uproszczone zadania egzaminacyjne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także opis egzaminu i wskazówki dotyczące egzaminu w wersji dla tej grupy uczniów. pdf" target="_blank">zobacz przewodnik

  ONEbook+

  Twój asystent lekcji w nowej odsłonie

  Innowacyjne oprogramowanie na tablice interaktywne i do pracy zdalnej.

  dowiedz się więcej

  Kanał z You Tube

  do pracy z filmami w klasie i w domu, a na nim:

 • blisko 60 filmów gramatycznych,
 • 7 filmów z nastoletnimi vlogerami,
 • 4 filmy kulturowe z kolorowymi kartami pracy w zeszycie ćwiczeń.
 • zobacz więcej

  E-rozwiązania

  Nowoczesne multimedialne narzędzia dydaktyczne odpowiadają na potrzeby ucznia i stanowią niezastąpione wsparcie w codziennej pracy nauczyciela.

  Diagnoza przedmiotowa

  Zestaw narzędzi diagnostycznych do cyklicznych i miarodajnych badań postępów oraz do oceny poziomu przygotowania uczniów do egzaminu zewnętrznego.

  zobacz

  E-booki

  Cyfrowe podręczniki przygotowane dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-8). Z e-booków można korzystać na komputerze i tablecie, w domu i klasie – są dostępne wszędzie tam, gdzie jest internet.

  zobacz

  Dla Nauczyciela

  Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.

  zobacz

  Generator testów

  Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.

  zobacz

  Edukacja na czasie. Uczeń

  Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS. pl/edukacjanaczasie/uczen" target="_self">dowiedz się więcej

  Edukacja na czasie. Nauczyciel

  Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS. pl/edukacjanaczasie/nauczyciel" target="_self">dowiedz się więcej

  Opracowujemy materiały, które pomogą zapewnić wsparcie edukacyjne i psychologiczne zarówno ukraińskim, jak i polskim uczniom, a nauczycieli wyposażyć w narzędzia ułatwiające naukę i integrację dzieci oraz promowanie wzajemnego zrozumienia między nimi. 

 • Integracja – poznaj pomysły i inicjatywy, które ułatwią integrację ukraińskich uczniów w polskich placówkach oświatowych.
 • Komunikacja – sprawdź webinaria oraz słowniczki, które pomogą w komunikacji na lekcjach. pl/sercemzukraina#blok-artykulow-hp-materialy-dydaktyczne">Materiały dydaktyczne – wybierz dodatkowe materiały, które pomogą zaplanować pracę, m. materiały do nauki języka polskiego jako obcego czy opracowania przybliżające system edukacji na Ukrainie. 
 • Wsparcie psychologiczne – sprawdź artykuły i webinaria psychologiczne pomagające mierzyć się z obecną sytuacją wszystkim, którzy są w nią zaangażowani – uczniom, rodzicom, nauczycielom, opiekunom. pl/sercemzukraina#blok-artykulow-hp-organizacja">Organizacja nauki – zapoznaj się z przepisami, ustawami i rozporządzeniami, w których streszczamy i objaśniamy (ze wskazaniem źródeł) najważniejsze regulacje dotyczące sytuacji uczniów ukraińskich w polskich szkołach. facebook. com/groups/sercemzukrainanowaera">Grupa na Facebooku – dołącz na Facebooku do społeczności „Sercem z Ukrainą. Grupa dla nauczycieli pracujących z uczniami z Ukrainy”. To miejsce, w którym członkowie pomagają sobie w codziennej pracy, dzielą się wiedzą, praktycznymi pomysłami i doświadczeniami.
 • Poniżej znajduje się wykaz materiałów dodatkowych dla nauczycieli, które wysyłamy bezpłatnie w formie elektronicznej w postaci załączników do e-maila. Informacje o tym, w jaki sposób można otrzymać materiały dodatkowe, znajdują się na tej stronie

 • program nauczania – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody oprócz technika rachunkowości i technika ekonomisty) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – 30 godzin
 • program nauczania – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody oprócz technika rachunkowości i technika ekonomisty) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – 60 godzin
 • Plan wynikowy – dla klas I techników (zawody technik rachunkowości i technik ekonomista) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – 60 godzin
 • program nauczania – dla klas II i III techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum – 30 godzin
 • program nauczania – dla klas II i III techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum – 60 godzin
 • program nauczania – dla klas IV techników (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum – 60 godzin
 • 2. Zestaw 5 testów (dla dwóch grup)
  3. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń
  4. „Moduły oceny zgodności” – materiał dodatkowy do podrozdziału 11. 8. Ocena zgodności z podręcznika J. Musiałkiewicza „Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej” (wyd. 2019)
  5. Prezentacje:
 • Innowacyjność i innowacje
 • Normalizacja i normy
 • Prawa konsumentów
 • Podejmowanie działalności gospodarczej przez osoby fizyczne
 • Obliczanie podatku VAT
 • Wypełnianie faktur
 • 3. Prezentacja: Pojęcie, podział i źródła prawa administracyjnego
  BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY BIUROWEJ
  1. Plan wynikowy przeznaczony dla techników, szkół policealnych i szkół branżowych I stopnia –
  na 30 godzin lekcyjnych

  2. Zestaw 2 testów (dla dwóch grup)
   EKONOMIA W ZARYSIE1. Program nauczania dostosowany do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach
  2. Plan wynikowy dostosowany do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach
  3. Zestaw 5 testów (dla dwóch grup)
  4. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń
  5. Suplement do podręcznika: Źródła wiedzy ekonomicznej, czyli skąd czerpać informacje o ekonomii i gospodarce
  6. Mapy myśli
   ELEMENTY PRAWA2. Program nauczania dostosowany do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach
  3. Plan wynikowy dostosowany do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach
  4. Zestaw 6 testów (dla dwóch grup)
  5. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń

  6. „Elementy prawa – materiały dla nauczyciela” – książka w wersji PDF (rok wydania 2010), zawierająca informacje o starej podstawie programowej i programie nauczania, informacje o korelacji międzyprzedmiotowej, propozycję planu wynikowego, informacje na temat oceniania osiągnięć uczniów oraz propozycje testów
  7. Prezentacje:
  • Decyzja administracyjna
  • Dokumentacja pracownicza
  • Europejskie prawo pracy
  • Jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej
  • Klasyfikacja działalności gospodarczej
  • Obowiązki pracodawcy w stosunku do kształcących się
  • Ochrona pracy. Instytucje ochrony pracy
  • Pojęcie, podział i źródła prawa administracyjnego
  • Prawa i obowiązki małżonków. Władza rodzicielska
  • Równe traktowanie osób w zakresie zatrudnienia oraz mobbing
  • Sankcje w prawie cywilnym
  • Spółka europejska
  • Wykroczenia i przestępstwa przeciwko prawom pracownika
  • Zasady prawa pracy
  • Zatrudnienie osób niepełnosprawnych
  KADRY I PŁACEKOMPETENCJE PERSONALNE I SPOŁECZNE1. Plan wynikowy i program nauczania – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – 30 godzin (2021 r. )
  2. Materiały dydaktyczne dla nauczyciela: Uwagi do realizacji materiału nauczania z zakresu kompetencji personalnych i społecznych
  3. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń.
  5. Prezentacje:
 • Gospodarowanie czasem
 • Komunikatywność
 • Netykieta
 • Określanie celu
 • Rozwiązywanie problemów
 • Savoir-vivre
 • MARKETING1. Plan wynikowy (rozkład materiału nauczania) 2021
  2. Test (dla dwóch grup) pozwalający na sprawdzenie opanowania przez uczniów całości materiału nauczania
  3. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń
  4. Prezentacja: Znak towarowy i jego ochrona
  5. Plany wynikowe:
 • Ekonomika (TE 2008)
 • Marketing (TE TH TR 1997-2000)
 • Marketing (TH 2009)
 • 6. „Marketing – materiały dla nauczyciela” – książka w wersji PDF (rok wydania 2010), zawierająca informacje o starej podstawie programowej i programie nauczania, informacje o korelacji międzyprzedmiotowej, propozycję planu wynikowego, informacje na temat oceniania osiągnięć uczniów oraz propozycje testów.
  ORGANIZOWANIE PRACY MAŁYCH ZESPOŁÓW (OMZ)
 • Plan wynikowy i program nauczania – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – 30 godzin (2019 r. )
 • Wspólny plan wynikowy i program nauczania w zakresie KPS i OMZ – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – przeznaczony do szkół, w których treści nauczania dotyczące KPS i OMZ są realizowane w ramach jednego przedmiotu – 30 godzin (2019 r. )
 • program nauczania – dla klas II i III techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjów – 30 godzin (2018 r. pl/images/pliki/KPSOMZ2019/KPS%20i%20OMZ%20-%20ORE%20-%20plan%20wynikowy%20(2018%20r. pl/images/pliki/KPSOMZ2019/KPS%20i%20OMZ%20-%20ORE%20-%20program%20nauczania%20(2018%20r. pdf" target="_blank">program nauczania w zakresie KPS i OMZ– dla klas II i III techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjów – przeznaczony do szkół, w których treści nauczania dotyczące KPS i OMZ są realizowane w ramach jednego przedmiotu – 30 godzin (2018 r. pl/images/pliki/KPSOMZ2019/OMZ - plan wynikowy (2017 r. ) - 30 godzin. pl/images/pliki/KPSOMZ2019/OMZ - program nauczania (2017 r. pdf" target="_blank">program nauczania – dla klas IV techników (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjów – 30 godzin (2018 r. )
 • 2. Zestaw 4 testów (dla dwóch grup)
  3. Prezentacje:
 • Kierowanie wykonaniem przydzielonego zadania
 • Planowanie pracy zespołu
 • Wprowadzanie usprawnień technicznych i organizacyjnych
 • PODEJMOWANIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ (PDG)PODSTAWY FINANSÓW PUBLICZNYCHPODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2. 0Program nauczania Podstawy przedsiębiorczości 2. 0 - spełnia wszystkie wymagania MEN i został przez nas opracowany na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji
  2. Recenzje do programu nauczania
  3. Plan wynikowy Podstawy przedsiębiorczości 2. 0
  5. Zestaw 6 testów (dla dwóch grup)
  6. Ćwiczenia uzupełniające do książki "Podstawy przedsiębiorczości 2. 0 - ćwiczenia"
  7. Przewodnik multimedialny
  8. com/document/d/1M_NxfVwvvCyUZBuknqykswZ9u2ZtiLwC6AnsbVG7CFY/edit? ts=5f4c8519" target="_blank">Przewodnik projektowy
  POSTĘPOWANIE ADMINISTRACYJNE2. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń
  3. Prezentacja: Decyzja administracyjna
  PRACOWNICY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJPRAWO ADMINISTRACYJNEPRAWO W TURYSTYCE I HOTELARSTWIEPROWADZENIE SPRZEDAŻYSPORZĄDZANIE PLANÓW, ANALIZ I SPRAWOZDAŃ2. Plan wynikowy dostosowany do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodachSPRZEDAŻ PRODUKTÓW I USŁUG REKLAMOWYCH1. Test (dla dwóch grup) pozwalający na sprawdzenie opanowania przez uczniów całości materiału nauczania
  2. Plan wynikowy dostosowany do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach
  4. Wykorzystanie mediów społecznościowych przez podmioty rynku reklamowego (materiał dodatkowy do podręcznika)
  STATYSTYKA2. Prezentacje:
 • Estymacja
 • Podstawy prawne statystyki
 • Służby statystyki publicznej
 • 3. Plan wynikowy
  WYBRANE ZAGADNIENIA Z PRAWAWYKONYWANIE PROJEKTÓW REKLAM1. Pliki graficzne do podręcznikaZARYS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI2. Szczegółowy plan wynikowy do ww. programu nauczania
  3. Zestaw 6 testów (dla dwóch grup)
  5. Przewodnik multimedialny dla nauczyciela – sprawdzone adresy ogólnodostępnych stron internetowych zawierających bardzo dobre materiały (np. prezentacje, filmy) do wykorzystania podczas realizacji poszczególnych tematów w ramach podstaw przedsiębiorczości
  6. Prezentacje:
 • Asertywność
 • Zasady i proces komunikacji interpersonalnej
 • ZASADY RACHUNKOWOŚCI2. Plan wynikowy bloku tematycznego Elementy rachunkowości, moduł Zasady rachunkowości, opracowany zgodnie z programem nauczania LP-EA/MENiS/2002. 04. 30.
  3. Odpowiedzi do zbioru ćwiczeń

  Suplement do podręcznika Frigidaire Cgef3057kfb

  Bezpośredni link do pobrania Suplement do podręcznika Frigidaire Cgef3057kfb

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Suplement do podręcznika Frigidaire Cgef3057kfb