Uwagi dotyczące instalacji Canon 5159b003

Instalowanie drukarki Canon 5159b003 może być trudne, jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne części i materiały do instalacji, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją drukarki. Upewnij się również, że system operacyjny, który używasz, jest wspierany przez drukarkę i jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem drukarki. Po zakończeniu instalacji należy wykonać testowanie wydruku i wszelkie potrzebne aktualizacje oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja: Uwagi dotyczące instalacji Canon 5159b003

W tej części wyjaśniono procedurę instalowania sterownika poprzez wybranie opcji Windows Update za pomocą funkcji dodawania drukarek w systemie Windows.

Należy użyć tej procedury, aby zainstalować sterownik, gdy nie można go zainstalować przy użyciu instalatora sterownika.

Jeśli instalacja zostanie przeprowadzona według tej procedury, przy drukowaniu z aplikacji lokalnych konieczne będzie używanie standardowego ekranu ustawień drukowania systemu Windows, ponieważ nie będzie wyświetlany ekran ustawień drukowania sterownika.

Objaśnienie dotyczy instalacji z użyciem standardowego portu TCP/IP.

Wymogi

Używany jest system Windows 10 w wersji 1703 lub późniejszej

Potwierdź adres IP urządzenia.

Podczas uruchamiania komputera zaloguj się jako członek grupy Administrators.

Procedura

1.

Uruchom Kreatora dodawania drukarki systemu Windows.

(1) Wyświetl [Ustawienia] > [Urządzenia] > [Drukarki i skanery].

(2) Kliknij opcję [Dodaj drukarkę lub skaner] → kliknij opcję [Drukarki, której szukam, nie ma na liście], jeżeli jest wyświetlana.

2.

Wybierz opcję dodania drukarki lokalnej i przejdź do następnego ekranu.

3.

Wybierz pozycję [Utwórz nowy port] → wybierz pozycję [Standard TCP/IP Port] w obszarze [Typ portu] → kliknij przycisk [Dalej].

4.

Wprowadź adres IP urządzenia w polu [Nazwa hosta drukarki lub adres IP] → postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie.

Jeśli urządzenia nie można odnaleźć, może ono zostać rozpoznane jako nieznane urządzenie. W takim przypadku należy kliknąć opcję „Wyświetl szczegóły”.

(1) Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę [] systemu Windows → w wyświetlonym menu wybierz opcję [Menedżer urządzeń].

(2) Wybierz opcję [Inne urządzenia] > [Nieznane urządzenie] → wybierz opcję [Akcja] z menu > [Aktualizuj sterownik].

(3) W Kreatorze aktualizacji sterowników kliknij kolejno przyciski [Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika] > [Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze].

(4) W obszarze [Popularne typy sprzętu] wybierz pozycję [Drukarki] → kliknij przycisk [Dalej].

5.

Na ekranie [Dodaj drukarkę] kliknij opcję [Windows Update].

6.

Wybierz urządzenie z listy drukarek, naciskając opcję „V4” na liście [Drukarki] → kliknij opcję [Dalej].

7.

Zainstaluj sterownik, wykonując polecenia wyświetlane na ekranie → kliknij przycisk [Zakończ].

Tematy pokrewne

Korzystaj z tej strony, aby skonfigurować swoje urządzenie i poznać wszystkie jego możliwości.

© CANON INC. 2023

MP Navigator EX

Ta aplikacja umożliwia skanowanie, zapisywanie i drukowanie zdjęć oraz dokumentów. Pozwala także edytować zdjęcia i dołączać je do wiadomości e-mail.

MP Navigator EX umożliwia skanowanie wielu dokumentów jednocześnie i skanowanie obrazów większych niż płyta szklana. Ponadto zeskanowane obrazy można zapisać, dołączyć do wiadomości e-mail lub poddać edycji i wydrukować.

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

My Image Garden

My Image Garden to przydatny program, który umożliwia porządkowanie i drukowanie zdjęć. Instalacja programu My Image Garden jest opcjonalna. Jednak w celu pełnego wykorzystania możliwości drukarki PIXMA jest ona zalecana.

Zdjęcia zostaną automatycznie ponownie uporządkowane w trybie kalendarza na podstawie daty wykonania. Jeśli została skonfigurowana funkcja rozpoznawania twarzy, program My Image Garden automatycznie znajdzie wszystkie zdjęcia w komputerze i uporządkuje je według osób na zdjęciach. Dzięki programowi My Image Garden można łatwo tworzyć i drukować kolaże fotograficzne, kartki okolicznościowe i kalendarze za pomocą dołączonego zestawu szablonów. Ponadto można drukować bezpośrednio na płytach przystosowanych do zadrukowania, korzystając z funkcji drukowania na płytach.

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

Quick Menu

Quick Menu to narzędzie, które udostępniono w początkowym zestawie oprogramowania do obsługi drukarki. Ułatwia ono uruchamianie aplikacji i instrukcji dostarczonych z drukarką oraz zapewnia dostęp do informacji o produkcie w trybie online. Instalacja narzędzia Quick Menu jest opcjonalna, jednak zaleca się wykonanie tej czynności w celu wykorzystanie wszystkich możliwości drukarki.

Ponadto po zainstalowaniu programu My Image Garden można wyświetlać pokazy slajdów na wyświetlaczu komputera.

Uwaga: narzędzie Quick Menu zastąpiło narzędzie Solution Menu EX.

Można również pobrać przydatną instrukcję obsługi narzędzia Quick Menu. 

Easy-WebPrint EX

Easy-WebPrint EX to wtyczka do przeglądarki Windows Internet Explorer, która ułatwia wybieranie najważniejszych części strony, które są następnie łączone w jeden dokument gotowy do wydrukowania. Dostępne funkcje obejmują podgląd wydruku, przycinanie i edycję układu.

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

My Printer

My Printer to narzędzie, które umożliwia dostęp do ustawień drukarki, takich jak źródło papieru, i ich zmianę. Instalacja narzędzia My Printer jest opcjonalna, jednak zaleca się wykonanie tej czynności w celu wykorzystanie wszystkich możliwości drukarki.

Narzędzie My Printer pozwala zdiagnozować, czy nie wystąpiły problemy z konfiguracją sterownika, i naprawić wszelkie wykrywane problemy.

Ponadto można uzyskać dostęp do informacji dotyczących rozwiązywania problemów, które mogą pomóc np. w przypadku rozmazywania się atramentu.

Narzędzie My Printer udostępniono w początkowym zestawie oprogramowania do obsługi drukarki. pl/support/consumer_products/software/my-printer. pl/media/image006_tcm125-1129528. jpg" alt="MyPrinter"/>

Easy-PhotoPrint Editor

Easy-PhotoPrint Editor to oprogramowanie do drukowania obrazów przechowywanych na komputerze lub w chmurze.

Umożliwia ono edycję i drukowanie różnych produktów, takich jak karty czy kalendarze. pl/support/consumer_products/software/easy-photoprint-editor. html">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

IJ Scan Utility

Jest to aplikacja, która ułatwia skanowanie zdjęć i dokumentów dzięki prostej procedurze skanowanie za pomocą jednego kliknięcia, która pozwala oszczędzać czas. pl/support/consumer_products/software/ij-scan-utility. pl/media/IJ_Scan_Utility_tcm125-1969864. png" alt="Canon IJ Network Tool"/>

Print Studio Pro

Print Studio Pro to wtyczka zaprojektowana specjalnie z myślą o profesjonalnych drukarkach PIXMA, która umożliwia dostosowanie określonych ustawień w celu uzyskania profesjonalnej jakości wydruków fotograficznych. pl/support/consumer_products/software/print-studio-pro. html">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

PosterArtist Lite

Ta aplikacja jest wersją programu PosterArtist z ograniczonym zakresem funkcji. Następujące funkcje są niedostępne w programie PosterArtist Lite:

 • Automatyczne projektowanie
 • Prowadnica, siatka i linijka
 • Tworzenie kodów QR
 • Drukowanie danych zmiennych
 • Część funkcji retuszowania obrazu
 • Ustawienia bezpieczeństwa elementów graficznych (ustawienia dotyczące ograniczeń użytkowania i edycji)
 • Korekcja oświetlenia otoczenia
 • Sprawdzanie projektu
 • Wspomaganie projektowania
 • Szybka wymiana
 • Zapisywanie i aktualizacja migawek elementów graficznych

Aplikacja PosterArtist Lite zawiera mniej elementów graficznych niż aplikacja PosterArtist.

PosterArtist

Aplikacja PosterArtist udostępnia 200 szablonów przeznaczonych do dalszej edycji, ponad 1000 bezpłatnych obrazów i grafik, blisko 150 elementów tła, ponad 150 ramek, wybór elementów grafiki tekstowej i wiele innych pozycji. Dzięki temu, aplikacja pozwala na łatwe i szybkie tworzenie profesjonalnie wyglądających plakatów. pl/support/consumer_products/software/posterartist. html">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

Easy PhotoPrint Pro

Easy PhotoPrint Pro to dodatek do programów Adobe Photoshop i Digital Photo Professional. Program Easy-PhotoPrint Pro ułatwia drukowanie zdjęć w różnych stylach, na przykład drukowanie na całej stronie bez obramowania, drukowanie indeksu zdjęć, drukowanie monochromatyczne i w trybie Adobe RGB. pl/support/consumer_products/software/easy-photoprint-pro. html">SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI PLIKÓW DO POBRANIA

Powrót do początku

Creative Park

Creative Park to ogólnodostępny serwis internetowy, który umożliwia tworzenie spersonalizowanych kart okolicznościowych, kalendarzy i wielu innych produktów fotograficznych i papierowych.

Zobacz Creative Park już teraz

Powrót do początku

Oprogramowanie archiwalne

Skorzystaj z poniższych łączy, aby uzyskać dostęp do opisów starszego oprogramowania firmy Canon, które zostało zastąpione nowymi pozycjami.

Easy PhotoPrint EX

Uwaga: program Easy-Photo Print EX został zastąpiony programem My Image Garden. Wszystkie funkcje programu Easy-PhotoPrint EX są dostępne w oprogramowaniu My Image Garden.

Program Easy-Photo Print Ex firmy Canon umożliwia drukowanie atrakcyjnych zdjęć w łatwy, szybki i przyjemny sposób. 

Program Easy-Photo Print EX zapewnia dużo kreatywnych możliwości właścicielom urządzeń PIXMA, w tym możliwość drukowania zdjęć bez obramowania, albumów, kalendarzy, a nawet naklejek fotograficznych. pl/support/consumer_products/software/easy-photoprint-ex. pl/media/Canon_Easy_PhotoPrint_EX_tcm125-1129536. png" alt="Easy PhotoPrint EX"/>

CD-LabelPrint

Należy pamiętać, że program CD-LabelPrint został zastąpiony oprogramowaniem My Image Garden. Dzięki programowi CD-LabelPrint można łatwo tworzyć spersonalizowane etykiety płyt CD i DVD, korzystając z własnych obrazów i tekstu.

Najnowszą wersję programu My Image Garden można pobrać, wybierając swoje urządzenie na stronie serii PIXMA.

Powrót do początku

Solution Menu EX

Uwaga: narzędzie Solution Menu EX zostało zastąpione narzędziem Quick Menu. Wszystkie funkcje narzędzia Solution Menu EX są teraz dostępne w narzędziu Quick Menu.

Solution Menu EX ułatwia dostęp do instrukcji obsługi urządzenia PIXMA i oprogramowania do drukowania zdjęć. 

Uwagi dotyczące instalacji Canon 5159b003

Bezpośredni link do pobrania Uwagi dotyczące instalacji Canon 5159b003

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Uwagi dotyczące instalacji Canon 5159b003