Wykres porównawczy 3m Scalegard B145h Cls to porównanie wykresu dwóch różnych produktów tej samej marki. Wykres porównuje parametry takie jak wysokość, szerokość, głębokość, ciężar, ciśnienie wstępne, wymiary, poziom hałasu, wymagania elektryczne i maksymalny zasięg. Oprócz tego wykres zawiera informacje na temat ceny i dostępności produktu. Wykres porównawczy 3m Scalegard B145h Cls jest przydatnym narzędziem dla klientów, którzy szukają produktu o wysokich parametrach w konkurencyjnej cenie.
Ostatnia aktualizacja: Wykres porównawczy 3m Scalegard B145h Cls
Opisany przez nas sposób wykorzystania wykresu punktowego do porównywania kilku zmiennych jest rzadko stosowany w Excelu głównie z tego względu, że nie da się go wstawić w prosty, intuicyjny sposób, tak jak wykresu kolumnowego czy słupkowego. W poniższym artykule poznamy jeden ze sposobów na jego wstawienie i przypisanie do naszych punktów etykiet. Etykiety wstawione w ten sposób dostępne są tylko dla użytkowników Excela >=2013. Nie jest zbyt harmonijny z uwagi na rozrzucenie etykiet, dlatego w kolejnym artykule o wykresie punktowym, pokażemy jak z pomocą wykresu punktowo-kolumnowego zrobić na takim wykresie porządek.
Ten artykuł jest częścią serii „Wykres punktowy”, który objął następujące tematy:
- Wykres punktowy (ang. dot plot) – alternatywa dla wykresu kolumnowego
- Jak stworzyć wykres punktowy częstotliwości w Excelu?
- Jak utworzyć porównawczy wykres punktowy w Excelu?
- Jak utworzyć porównawczy wykres punktowy w Excelu z etykietami na osi Y?
- Jak zachowuje się wykres punktowy w programie Excel 2013?
W arkuszu tworzymy dane w poniższym układzie:
Następnie w kolumnie D wyznaczamy poszczególne pozycje wprowadzając w komórkę D2 funkcję POZYCJA:
=POZYCJA(B2;B$2:B$8;1)
Formułę przeciągamy do poniższych komórek.
Kolumna pozycja będzie nam determinować dane na osi Y, a nasz wykres będzie automatycznie posortowany. Następnie zaznaczamy dane bez nagłówków z kolumny C i D i wstawiamy wykres punktowy. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-3. png" alt="jak wstawić porównawczy wykres punktowy w Excelu 3" width="414" height="160" srcset="https://skuteczneraporty. png 522w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-3-300x116. png 300w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-3-255x98. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-3-31x11. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-3-38x14. png 38w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-3-425x164. png 425w" sizes="(max-width: 414px) 100vw, 414px"/> W tym momencie mamy wykres punktowy dla wyników 2. kwartału, który wygląda następująco:
A oto, jaką serię danych utworzył Excel:
W kolejnym kroku klikamy prawym przyciskiem myszy na polu wykresu > wybieramy Zaznacz dane > klikamy Dodaj > wprowadzamy kolejne dane dla serii kwartału pierwszego:
Nazwa serii: 1Q
Wartości X serii: zakres komórek B2:B8
Wartości Y serii: zakres komórek D2:D8
Teraz czas na poprawę formatowania naszego wykresu. Klikamy na oś prawym przyciskiem myszy > Usuń i usuwamy sztuczną oś pionową. Następnie usuwamy pionowe linie siatki (prawy przycisk na linie > usuń lub klawisz delete). Po tych zabiegach nasz wykres punktowy wygląda następująco:
Dodajmy jeszcze legendę, aby móc bez problemu rozróżniać kwartały oraz zmieńmy kolor punktów. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-10. png" alt="jak wstawić porównawczy wykres punktowy w Excelu 10" width="481" height="283" srcset="https://skuteczneraporty. png 481w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-10-300x176. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-10-255x150. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-10-31x18. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-10-38x22. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-10-365x215. png 365w" sizes="(max-width: 481px) 100vw, 481px"/>
Ostatnim, kluczowym elementem jest dodanie do naszego wykresu etykiet. Dla użytkowników programu Excel w wersji sprzed 2013 roku mamy tu złą wiadomość – trzeba zrobić to ręcznie, wstawiając etykiety tekstowe lub skorzystać ze sposobu z dodatkowym wykresem, który opisaliśmy w następnym artykule o wykresie punktowym w Excelu z etykietami na osi Y. Użytkownicy Excela 2013 i wyższych będą mieli już do dyspozycji wstawianie dowolnych etykiet dla wykresu punktowego (co opisaliśmy w artykule o nowościach dla wykresu bąbelkowego w Excelu 2013). Oto sposób dla Excela 2013:
Klikamy prawym przyciskiem na serię danych > Dodaj etykiety danych > Dodaj etykiety danych.
Jako zawartość etykiety wybieramy tylko opcję Wartość z komórek (1), a następnie wybieramy zakres etykiety. Położenie etykiety oznaczamy jako Z lewej (2). pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-12. png" alt="jak wstawić porównawczy wykres punktowy w Excelu 12" width="292" height="385" srcset="https://skuteczneraporty. png 392w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-12-227x300. png 227w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-12-193x255. png 193w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-12-23x31. png 23w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-12-28x38. png 28w, https://skuteczneraporty. pl/wp-content/uploads/2014/12/jak-wstawić-porównawczy-wykres-punktowy-w-Excelu-12-163x215. png 163w" sizes="(max-width: 292px) 100vw, 292px"/>
Nasz wykres finalnie wygląda następująco:
Tu możesz pobrać plik Excel z wykresem punktowym utworzonym w tym przykładzie.
O serialu
„POWRÓT" to historia Jana, który dostaje od losu drugą szansę, kiedy nagle umiera na zawał serca i… nieoczekiwanie zmartwychwstaje. Jak będzie wyglądać jego nowe życie?
Nowy serial CANAL+ to komedia, w której wszyscy możemy przejrzeć się jak w zwierciadle i odpowiedzieć sobie na pytanie – kim naprawdę jesteśmy i kim chcielibyśmy być, gdybyśmy mogli przeżyć nasze życia na nowo?
Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak („Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Wszystkie odcinki serialu wyreżyserował Adrian Panek („Daas”, „Wilkołak”). Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska („Hiszpanka”), za scenografię Daria Dwornik („Kruk”), a za kostiumy Małgorzata Fudala („Klangor”).
POWRÓT - gdzie oglądać?
Serial "POWRÓT" można oglądać w serwisie CANAL+ online na canalplus. com. Serial liczy sobie sześć odcinków.
Główni bohaterowie
JAN
Bartłomiej Topa
Właściciel agencji ubezpieczeniowej, wiodący spokojne życie dzielone między biurem a rodziną. Po nagłej śmierci i jeszcze bardziej zaskakującym zmartwychwstaniu odkrywa, że niewiele osób cierpi po jego odejściu, a on sam najbardziej tęskni za tym, do czego za życia przykładał najmniej uwagi.
KONSTANTY
Wojciech Mecwaldowski
Najlepszy przyjaciel Jana, pomaga mu rozwiązać zagadkę zmartwychwstania. Choć nie popiera i nie rozumie wszystkich decyzji kumpla, nieustannie go wspiera, w czym niewątpliwie pomaga mu wrodzony optymizm i pełne humoru podejście do życia. pro/bran/unsafe/{resolutionXY}/image/623b6957a0518/uploads/media/powrot_formaty-_malwina_poster_3x4. jpg" alt=""/>
MALWINA
Maria Dębska
Druga żona Konstantego. Kobieta wyzwolona, kochająca zabawę, seks i eksperymenty. W chwili śmierci Jana jej małżeństwo z Kostkiem przechodzi kryzys
AGATA
Magdalena Walach
Żona Jana, która do nagłej śmierci męża podchodzi z umiarkowanym żalem. Mimo iż jego odejście było zaskoczeniem, Agata żałobę traktuje jak czas odzyskanej wolności. pro/bran/unsafe/{resolutionXY}/image/623b695288fbc/uploads/media/powrot_formaty-_iza_poster_3x4. jpg" alt=""/>
IZA
Matylda Giegżno
Kobieta-zagadka. Poznaje Jana w piekarni, w której bohater zatrudnia się po swoim zmartwychwstaniu. Para szybko łapie kontakt i nawiązuje relację pełną wzajemnej fascynacji i konfrontacji z własnymi emocjami.
Raporty
Dalej: Udostępnianie raportów
Możesz użyć wykresu porównawczego, by porównać jeden rodzaj danych we wszystkich Twoich aplikacjach, jednostkach reklamowych, formatach reklam lub w krajach zamieszkania Twoich użytkowników.
Wykres porównawczy może wyświetlać do sześciu linii. Pięć pierwszych linii odzwierciedla pięć górnych pozycji w wymiarze wybranym do porównania. Szósta linia to suma wszystkich pozostałych pozycji w danym wymiarze.
Każda linia jest opisana w legendzie pod wykresem. Aby zobaczyć poszczególne wartości, najedź kursorem na linie.
Ustawienia wykresu porównawczego
Ustawienia wybrane dla wykresu porównawczego są wyświetlane w tytule i menu. Reprezentują one wymiary i dane użyte do porządkowania danych na wykresie.
- Dane porównawcze: dane użyte do utworzenia wykresu przed przekształceniem go w wykres porównawczy. Aby edytować dane porównawcze, kliknij ikonę Edytuj wykres . Dostępne dane porównawcze znajdziesz w menu Dane 1.
- Porównywany wymiar: wymiar użyty do podziału danych na wykresie. Reprezentują go kolorowe linie, opisane w legendzie na dole wykresu.
- Kolejność sortowania: kolejność wyświetlania danych na wykresie. Obecnie dostępna jest wyłącznie opcja „Najskuteczniejsze”, która jest wybrana domyślnie.
- Dane sortowania: mierzona wartość, przedstawiona za pomocą punktów na liniach oraz liczb po lewej stronie wykresu.
Przykłady
Porównanie wyświetleń jednostek reklamowych z zaobserwowanym eCPM
Utwórz wykres, który porównuje wyświetlenia jednostek reklamowych z zaobserwowanym eCPM. Sprawdź, które jednostki reklamowe mogą przynieść największe przychody.
Zaobserwowany eCPM to szacunkowy średni eCPM zewnętrznej sieci reklamowej obliczany na podstawie historycznych danych o przychodach. Zaobserwowany eCPM będzie wyświetlany tylko w przypadku zoptymalizowanych zewnętrznych sieci reklamowych.
Ustawienia
Wykres
Porównanie szacunkowych zarobków w krajach, w których szacunkowe zarobki są najwyższe
Utwórz wykres porównujący szacunkowe zarobki z różnych krajów, w których używane są Twoje aplikacje. Dowiedz się, gdzie Twoje aplikacje są najbardziej dochodowe.
Porównanie wyświetleń źródeł reklam z największą liczbą wyświetleń
Utwórz wykres porównujący liczbę wyświetleń ze źródła reklam, które generuje ich najwięcej. Sprawdź, które źródło reklam powoduje najwięcej wyświetleń przez użytkowników. Wymiar Źródło reklamy jest dostępny tylko w raporcie zapośredniczenia i w zapisanych raportach utworzonych na jego podstawie.
Porównanie CTR wyświetleń aplikacji z największą liczbą wyświetleń
Utwórz wykres porównujący CTR wyświetleń z aplikacji, które generują ich najwięcej. Sprawdź, które aplikacje mają najwyższy współczynnik klikalności.
CTR wyświetleń to współczynnik klikalności (CTR), czyli liczba kliknięć reklam wyświetlanych w aplikacji podzielona przez liczbę wyświetleń reklam w aplikacji.
Czy to było pomocne?
Jak możemy ją poprawić?